خانه » ارزش آفرینی » نمونه سوالات درس اصول سرپرستی – سری اول

نمونه سوالات درس اصول سرپرستی – سری اول

توضیحاتی در مورد ساختار سوالات درس اصول سرپرستی – سری اول

به منظور ارتقای سطح علمی و عملی دانشجویان به نظر می‌رسد بهتر است که سبک یاددهی‌یادگیری در دانشگاه‌های کشور از خواندنی‌حفظی به سمت مفهومی‌تحلیلی سوق پیدا کند.

جهت تسهیل این مسیر، اساتید گرامی می‌توانند از همان ابتدای ترم از روش مفهومی‌تحلیلی بهره‌‌ی بیشتری برند تا به تدریج عاملی برای ارتقای سطح یادگیری دانشجویان طبق طبقه‌بندی بلوم از به خاطر آوردن به فهم، کاربرد و در نهایت تجزیه و تحلیل باشند.

بدین منظور اساتید می‌توانند برای نمونه به گزارش‌های جلسات این درس که در انتهای این پست آورده شده، رجوع نمایند.

در نهایت برای اینکه هم اساتید به اثربخشی روش خود پی برند و هم دانشجویان خود را در این مسیر جدید محک بزند، لازم است آزمون، سنجش، ارزیابی و ارزشیابی آن‌ها نیز به این سبک نزدیک شود.

با توجه به اهمیت قضیه‌ی فوق و کم‌یابی سوالات امتحانی مفهومی‌تحلیلی در وب‌سایت‌های فارسی بر آن شدیم تا تعدادی از نمونه سوالاتی را که طراح با ابتکار حاصل از تجربه، خلاقیت و اخذ ایده از کتب و مقالات معتبر تدوین و طراحی کرده و در سنوات گذشته در برخی از دانشگاه‌ها مورد استفاده قرار گرفته است را در این سایت قرار دهیم.

در پایان از اساتیدی که چنین سوالاتی را تا به حال طرح کرده‌اند درخواست می‌کنیم که سوالات‌شان را برای ما ارسال کنند تا با هم سهمی هر چند اندک در تغییر فرهنگ آموزشی کشور داشته باشیم.

توضیحاتی در مورد نحوه‌ی پاسخ به سوالات درس اصول سرپرستی – سری اول

پاسخ‌ها را به ترتیب فقط و فقط در برگه‌ی پاسخ‌نامه و با خط خوانا بنویسید. در صورتی که پاسخ سوالی را نمی‌دانید شماره‌ی آن را نوشته و یک خط برای آن خالی بگذارید. برگه‌ی سوالات را حتماً با برگه‌ی پاسخ‌نامه تحویل مراقب امتحان دهید. مسئولیت عدم رعایت این موارد، بر عهده‌ی دانشجو خواهد بود.

با آرزوی موفقیت بیش از پیش و سلامتی روزافزون

                                                                                                            علی ملاباقر

مشخصات سوالات درس اصول سرپرستی – سری اول

تعداد سؤالات: ۴
قیمت: متفاوت بسته به فرمت انتخابی
طراح: علی ملاباقر
منتشر کننده: سایت سبک زندگی ارزش آفرینانه

یکی از سوالات

حسابدار شرکتی مرتب به بانک می‌رفت و چک‌هایی که تاریخ دریافت آن‌ها سررسید شده بود را به حساب شرکت واریز می‌کرد. او پس از خواباندن چک‌ها به حساب شرکت، رسید بانک را به شرکت می‌آورد و به مدیر عامل تحویل می‌داد و سپس خودش به بانک برمی‌گشت و از نو همان چک‌ها را در فرمی دیگر به حساب شرکت می‌گذاشت منتها این بار یکی از چک‌ها را به حساب خودش واریز می‌کرد. مدیرعامل بعدها فهمید که حسابدار چه کلکی زده است. اما نمی‌دانست چه مدت است به این کار مشغول است!

با توجه به قضیه بالا، به سوالات ذیل پاسخ دهید:

الف- به نظر شما سبک رهبری مدیرعامل برای این حسابدار چه بوده است؟ رعایت نکردن کدام‌یک از اصول این سبک باعث پیدایش این مشکل شده است؟

ب- به نظر شما مدیرعامل از چه کنترل‌هایی باید استفاده می‌کرده است؟ چرا؟ چگونه؟

 جهت دانلود این سوالات، بسته به نیاز خود یکی از دو حالت زیر را انتخاب کنید: 
خرید

همچنین ببینید

ریز نمرات درس اصول سرپرستی ترم 962

ریز نمرات درس اصول سرپرستی ترم ۹۶۲

ریز نمرات درس اصول سرپرستی ترم 962 | نحوه اداره کلاس و ارزشیابی دانشجویان درس اصول سرپرستی ترم ۹۶۲ | قبل از هر چیز به آخرین تاریخ به روز رسانی ...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *