دنیای کارآفرینی (۳) – آیا من هم می تونم کارآفرین بشم؟

سلام و ارادت خدمت بچه های خوب مدرسه سلام تجریش و والدین عزیزشون

اول از همه عذرخواهی می کنم بابت سر وقت نذاشتن پست این هفته به خاطر کسالت بنده … اینو گفتم که نگید تقصیر آقای خاکبازان بود! ☺️ ایشون به شدت پیگیر بودن … کوتاهی از حقیر بود … ان شاء الله جبران می کنم.

بریم سراغ مطلب این هفته:

⚡️به دنیای کارآفرینی خوش آمدی!⚡️

خب با حرفایی که هفته های گذشته زدیم، می تونیم نتیجه گیری کنیم که #امیر می تونه در آینده یه #کارآفرین بشه چون به هر پدیده ای با کنجکاوی نگاه می کنه و ذهنش مدام دنبال راه حل های بهتر و خلاقانه برای مسائل مختلفه. ایده های زیادی تو ذهنش داره و برای گفتنشون نمی ترسه.

آیا من هم می تونم کارآفرین بشم؟

یکی از شرطای مهمِ کارآفرینی اینه که از اینکه ایده هاتون رو بگید و دیگران بهشون بخندند و مسخره تون کنند، ناراحت نشید! توی یکی از همین کلاسای رجایی ها (!) دیدم یکی از دانش آموزان ایده های خوبی داره مطرح می کنه ولی چون خلاف عرفه، بقیه بهش می خندیدند!

بهش گفتم: اگر دنبال این هستی که یه روزی کارآفرین بشی و افرادی رو، چیزی رو، جایی رو واقعاً تکون بدی نه تنها نباید دلخور بشی، بلکه باید خوشحالم بشی چون همین مسخره شدنت توسط دیگران نشانه خلاق بودنته. به قول برادر استیو جابز مرحوم:

Stay Hungry, Stay Foolish

البته کارآفرینا ویژگی های مختلفی دارن یکی اش اینه که از کودکی یا نوجَوونی کارهای کوچیکی مثل فروش محصولات دست ساز، تعمیرات لوازم منزل، نقاشی روی سفال و … رو تجربه کردن. این باعث میشه از سن پایین اعتماد به نفسشون بره بالا و وقتی بزرگ میشن ریسکای بزرگتری انجام بدن

یکی از بچه های رجایی ۱ تعریف می کردمن یه چیزی رو (الان یادم نمیاد چی بود!) خریدم دویست تومن تو اَپ دیوار فروختم چهارصد. یا یکی از بچه های دیگه یه سایت حرفه ای مربوط به #گیم داره. اینا تجربه های جالبیه.

این چیزا باعث میشه از سن کم بچه ها درک بهتری از شرایط بازار و برخورد با مشتری داشته باشن.

▪️ ان شاء الله در هفتات (جمع هفته!) بعد بیشتر راجع به خصوصیات مشترک کارآفرینا صحبت می کنیم.

تیم بندی کلاس رجایی 3 مدرسه سلام تجریش

توضیح راجع به عکس: به بچه ها گفتم تیم بندی می کنید، تیم تون رو هر جور می تونید منحصر به فرد کنید. تیشرت، کلاه، پیکسل و … . دو تا از بچه های خوب کلاس (سپهر توکلی و محمدرضا خلیلی) تیشرت سفیدی پوشیدن که لوگوی تیمشون روش بود و افتخار دادن و با بنده عکس انداختن! دمشان گرم باد! ☺️

قسمت های دیگر مطالب دنیای کارآفرینی

این نوشته را چگونه ارزیابی می کنید؟
  • عالی 
  • جالب 
  • مفید 
  • خسته کننده 
  • به درد نخور 
فروشگاه محصولات ارگانیک اصیل آنلاین

این هم ببینید:

مثال های دانش آموزان از تکنیک اسکمپر - تطبیق دادن (Adapt)

مثال های دانش آموزان از تکنیک اسکمپر – تطبیق دادن یا Adapt

در این پست به سراغ مثال های دانش آموزان در رابطه با تکنیک تطبیق دادن یا سازگاری میریم که سومین بخش از تکنیک اسکمپر می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *