استااااااااد، پاسم کن!

✍ آیدین سیارسریع (@aydinsayar):

یکی از روش های رایج که از دیرباز توسط دانشجویان مورد استفاده قرار می گیره نامه نوشتن✉️ در انتهای برگه برای استاده!

چه پدربزرگ ها و مادربزرگ هایی که زیر برگه امتحانی به دیار باقی⚰️ شتافتند، چه پدرهایی که روانه ی بیمارستان شدن و چه زندگی هایی از هم پاشیدن!!

 البته اساتید سالهاست که دیگه گول این بهانه های نخ نما رو نمی خورن.  برای همین دانشجوها‍ مجبورن از روش های جدیدتری استفاده کنن.

از آخرین موارد نامه نویسی در برگه امتحان میشه به موارد زیر اشاره کرد: «استاد عزیز سلام✋، تو رو خدا به دادم برسین. دیروز مادر و برادر و خواهرم رو گروگان گرفتن‍♂️. گروگانگیر دیروز زنگ زد. گفتیم هرچقدر پول بخواهی به تو می دهیم، گفت پول نمی خواهم. گفتیم هرچقدر چیز دیگری بخواهی به تو می دهیم، گفت آن را هم نمی خواهم.
گفتیم پس چه می خواهی؟ گفت تنها در صورتی خانواده ات را آزاد می کنم که در درس مکانیک سیالات⚙️ نمره بالای ۱۷ بیاوری. گفتم بابا تویی؟
 گفت نه من یک گروگانگیر ساده هستم که به تحصیلات جوانان اهمیت می دهم! استاد! چشم یک خانواده به دستان شما دوخته شده. تو رو خدا بالای ۱۷ بده.»

«استاد! من متأسفانه یک هفته پیش طی یک حادثه رانندگی از دنیا رفتم. اگه به روح اعتقاد داری نمره بده.»

«استاد! من نمی خواستم تا امروز این مسأله رو بهتون بگم، گفتم شاید در طول ترم روی رفتارتون تأثیر بذاره ولی الان وقتشه. استاد من پسرتم!! نمره بده».

«در کتیبه های پارسی آمده است که امروز روز نُمَردارمزگان است. نقل است ایرانی ها در کلاس های هم حاضر می شدند و به هم نمره می دادند. ایرانی نیستی اگه نمره ندی استاد».

یه سری هم فکر می کنن اگه اخباری که از احوالات شخصی استاد دارن رو دستاویزی برای چانه مالی قرار بدن با نصف برگه جواب هم می تونن از مهلکه فرار کنن.  مثلا دوست عزیزمون که می دونه استاد تازه ازدواج کرده زیر برگه چشمه ذوقش قل می زنه و می نویسه✍: «خانه ای ساخته اید سایبانش همه عشق / زیر پا فرش غرور / و حصارش همه تکرار صفا / و اگر پاس شود این واحد / چه مصفا بشود محفلتان / و بپیچد روی ایوان شما عطر گذشت …»
یعنی از برگه امتحان به راحتی و بدون این که کسی شک کنه میشه به عنوان کارت عروسی استفاده کرد!

البته روش های پاس کردن دروس به برگه نویسی محدود نمیشه. به عدد دانشجوها راه است برای گرفتن نمره!

 تازه من هیچ اشاره ای به روش های مختص دختران (که همانا خواندن و خواندن و باز هم خواندن دروس است) نکردم که ان شاءالله در فرصتی دیگر به بررسی این متدها خواهیم پرداخت. ایام فرجه بهترین زمان برای فراگیری این روش هاست. از دستش ندهید!

پی نوشت ها:

۱- «آیدین سیار سریع»، روزنامه نگار و طنز پرداز نام آشنا مطبوعات است. ایشان در کانال تلگرام خود با زبانی شیرین از زمین و آسمان و ما فیهما (!!) با اعضای کانالش صحبت می‌کند.

۲-متن بالا زیبا سازی شده پست زیر در کانال تلگرامی ایشان از اینجا می باشد.

۳- ایشان را در اینستاگرام نیز می توانید دنبال کنید. دقت کنید آی دی اینستاگرام ایشان یک “y” اضافه نسبت به آی دی کانالشون دارد.

۴- تعدادی از برگه های دانشجویان را می توانید در زیر مشاهده کنید:

برای بار چهارم؟!
برای بار چهارم؟!
مخلس؟!
مخلس؟!

 

دکتر شریعتی بعد از امتحان زبان! شاید در مورد این نوع نگاه مرسوم جوانان امروزی به “دکتر شریعتی” بعدها مطالبی گذاشتیم اگرچه دلیل اصلی آن چندان بر افراد پوشیده نیست.
دکتر شریعتی بعد از امتحان زبان! شاید در مورد این نوع نگاه مرسوم جوانان امروزی به “دکتر شریعتی” بعدها مطالبی گذاشتیم اگرچه دلیل اصلی آن چندان بر افراد پوشیده نیست.

photo 2017 09 12 20 48 23 300x200 - استااااااااد، پاسم کن!

 

photo 2017 09 12 20 48 27 300x200 - استااااااااد، پاسم کن!

 

رشته ام انسانی بوده نمی دونم چه جوری معماری قبول شدم!! به نظرم در این مورد به اندازه کافی صاحب نظران صحبت کرده اند: “انتخاب رشته”
رشته ام انسانی بوده نمی دونم چه جوری معماری قبول شدم!! به نظرم در این مورد به اندازه کافی صاحب نظران صحبت کرده اند: “انتخاب رشته”
آفرین!
آفرین!

 

این رو یکی از دانشجویان خوب سابقم نوشته که هنوز هم با هم در ارتباطیم 🙂
این رو یکی از دانشجویان خوب سابقم نوشته که هنوز هم با هم در ارتباطیم 🙂
این نوشته را چگونه ارزیابی می کنید؟
  • عالی 
  • جالب 
  • مفید 
  • خسته کننده 
  • به درد نخور 
فروشگاه محصولات ارگانیک اصیل آنلاین

این هم ببینید:

نمرات آزمون کاربینی کتاب پلاس دانشگاه شفیعه ترم 971

نمرات آزمون کتاب پلاس ترم ۹۷۱

نمرات دانشجویانی که در آزمون مفهومی - تحلیلی اینترنتی تستی کتاب پلاس در ترم 971 شرکت کرده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *