شادترین زمان های روز

گفتیم مفهوم شادی و رمز شاد زیستن چیست؟! اکنون به روشی برای تداوم بخشی این حالت در طول ساعات روز می‌پردازیم.

تحقیقی درباره استفاده کنندگان از توییتر الگوی جالبی را کشف کرد: این که انسان‌ها در زمان صبحانه تمایل بیشتری به شاد بودن دارند، در اواسط روز خیلی خوشحال نیستند، و دوباره در زمان خواب شاد می‌شوند.

این تحقیق، که با بررسی ۵۰۹ میلیون توئیت از ۴/۲ یک میلیون کاربر در ۸۴ کشور به دست آمده است نشان می‌دهد که حالات روحی انسان‌ها به شکلی قابل پیش‌بینی در نوسان است. در روزهای هفته، بیشترین میزان توئیت‌ها بین ۶ تا ۹ صبح است و سپس تا ساعت ۳ تا ۴ بعد از ظهر کاهش می‌یابد. در ساعات پایانی بعد از ظهر، فعالیت‌های مثبت دوباره افزایش می‌یابد و بعد از شام به اوج می‌رسد.

در روزهای پایان هفته، الگو همین است اما خوشحالی صبح‌ها چند ساعت عقب‌تر می‌افتد و ساعت ۹ صبح شروع می‌شود، زمانی که بیشتر مردم روزشان را شروع می‌کنند. محققان با استفاده از برنامۀ تحلیل متن و بررسی کلمات مثبت و منفی توئیت شده به این نتایج رسیده‌اند.

نتیجۀ اخلاقی

همگی باید ساعت ۳ بعد از ظهر زمانی که زندگی خسته کننده است، چرتی بزنیم.

منبع: آلدرمن، لسی ( ۲۰۱۳)، چگونه از زمان درست استفاده کنیم، مترجم ستاره بهروزی، تهران: نشر هنوز، ص ۴۱.

پ.ن.  خواب قیلوله‌ی مورد تاکید اسلام که چرتی حدود بیست الی نیم ساعته است، در برخی از فصول و مناطق در همین ساعت است. ایلیا؛ یه بنده‌ی خدا.

.:. سایت سبک زندگی ارزش آفرینانه سایتی علمی‌ – اجتماعی است و این‌‌ نوشته‌ لزوماً مورد‌ تأیید‌ یا‌ ر‌د‌ ما نیست .:. درباره ما .:.

.:. صحت و سقم محتوای این نوشته بر عهده راوی آن است .:.

این نوشته را چگونه ارزیابی می کنید؟
  • عالی 
  • جالب 
  • مفید 
  • خسته کننده 
  • به درد نخور 

به اشتراک‌گذاری این مطلب


این هم ببینید:

خواندن، نوشتن، سخن گفتن، گوش دادن 297x165 - خواندن، نوشتن، سخن گفتن، گوش دادن

خواندن، نوشتن، سخن گفتن، گوش دادن

نوشته ای مختصر جهت اصلاح سبک زندگی با رویکردی به روش هایی برای چگونه خواندن، چگونه نوشتن، چگونه سخن گفتن و چگونه گوش دادن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *