من به روایت دانشجویانم – سری اول

من به روایت دانشجویانم
من به روایت دانشجویانم

سلام دوستان

در بعضی از کلاس هام، پایان ترم که می شه یک برگه A5 به دانشجویام می دم و از اونا می خوام بدون ذکر نامشون، نظراتشون رو راجع به من و کلاسمون بگن … عبارات زیر از همین برگه های نظرسنجی باز غیررسمی انتخاب شده.  با راه اندازی سایت، از این به بعد تصمیم دارم به امید خدا از آن ها درخواست کنم پس از گرفتن نمره شون، نظرشون رو اینجا بنویسند.

اینجانب صفتی که می توانم به ایشان بدهم این است که ایشان فردی موفق و با تجربه می باشد و با تجربیات خود می تواند مسیر زندگی افراد را تغییر داده و باعث موفقیت افراد شود. ذهنیت من راجع به ایشان بسیار خوب می باشد و می توانم بگویم که علی ملاباقر را می توانم به عنوان یکی از الگوهای خود در زندگی قرار دهم.

با سلام خدمت استاد گرامی

از خصوصیات خوب شما پایبندی بر اصول خود و آرمانگرایی.

از نقاط قابل انتقاد به شما

در نظر نگرفتن هزینه و فایده در اهداف که به نظر من انرژی که برای ایده آلهای خود صرف می کنید در مقابل هزینه هایی که برایتان دارد شاید به صرفه نباشد.

هر چند میدونم که پیش خود آسوده خاطرید و شاید همین بهترین فایده باشد.

در درسهایی که واحد زیادی ندارند، زیاد سختگیر نباشید. مثل مستند سازی

من با شنیدن نام ملاباقر تعهد به ذهنم متبادر می شود. ای کاش افرادی مثل شما را بیشتر و بیشتر ببینم و بیاموزم.

موفق باشید و پیروز

هو المصرور

چشم که باز کردیم یادمان دادند زمین گرد است و هر چه تغییر کنیم باز به جای نخست باز می گردیم، بزرگتر شدیم و رسیدیم به این کلاس و فهمیدیم که می تواند زمین مکعب یا مربع باشد تا از یک دیوار بالا برویم و در یک دیوار ثابت برویم  و از دیوار دیگر به پایین بیاییم.

من به دنبال زمینی هستم

                                   مکعب نه مدور

                                                            که دگر شیب نباشد

                                                                                         که همه سر بخوریم

یک صفت برای تو

مغرور اما محکم

با سلام و احترام

استاد گرامی آقای مهندس ملاباقر کلاس شما برای شخص واقعا مفید بود من از کاردانی تا این ترم که دانشجوی شما بودم شما دومین استادی هستید که برای من واقعا با ارزش هستید واقعا برای کلاس و دانشجویان خود زحمت کشیدید.

دوست داشتم اسم استاد دوره کاردانی ام را هم بدانید آقای دکتر میرعابدینی درس مبانی فناوری اطلاعات داشتم.

جملات شما، چیزهایی را که نشان دادید متن ها همش با ارزش هستند.

من جایی در محیط کار مشکلم با جمله شما و فکر کردن به آن حل شد. (اگر جایی که ایستاده اید را نمی پسندید عوضش کنید شما درخت نیستید)

صفت شما: دلسوز و خیلی سختگیر ببخشید یوقتایی واقعا گیر هم می دادین.

جناب ملاباقر

خالصانه عرض می کنم کلاس شما باعث شد با حس های ناشناخته در وجود خودم را بشناسم که چی هستند و باید چه بکنم با این حس ها.

ملاباقر کسیست که دوست داره کسانی که در کنار او هستند پیشرفت کنند حرکتشان رو به جلو باشد.

به نام پروردگار

با سلام و احترام

بنده در ترمی که با شما آشنا شدم و کلاس داشتم لذتهای زیادی را تجربه کردم. لذت درس خواندن و یادگیری، لذت حس رفاقت و استاد شاگردی و …

از شما دوست و استاد عزیز کمال تشکر و قدردانی را دارم و امیدوارم همیشه و در تمام مراحل زندگی آنچه که انتظار داری همان شود.

از صفات جنابعالی که برای من خیلی نمود بیشتری داشت تعهد شما به کلاس و درس و دانشجو بود که در این زمانه دیدن چنین شخصی بسیار غنیمت است.

مخلصیم

بسمه تعالی

با سلام و عرض ادب خدمت استاد عزیزم جناب آقای مهندس ملاباقر

در طول ترم زحمات زیادی متحمل شدید شاید به گفته خودتان کمتر کسی اینقدر برا ی دانشجویانش دل می سوزاند. این از آنجا منشاء می گیرد که شاید اینطور بزرگ شده باشید و برای همین کسی را نمی توان تا به این سن رسیده به اینصورت عوض کرد. در کل خیلی بیش از حد وقت می گذاری. شاید هنوز مسئولیت مضاعفی در زندگی برخورد نکرده اید و شاید مجرد هستید. خواسته ای از شما دارم اینست که سر کلاس از همان ابتدای کلاس پرسش های کلاسی برگزار شود تا دوستان ملزم به اجرای یکسری کارها شوند. عملکرد جنابعالی همانطور که در قبل گفتم عالی بود. فرموده بودید صفتی برای جنابعالی بنویسیم.

دلسوز

انشالله در زندگی موفق و پیروز باشید

امید موفقیت های فراوان در تمامی لحظه های زندگی برایتان از خدای منان خواهانیم.

کلاسهای تجارت در این ترم، شاید پر از استرس و سخت و اضطراب فراوان بود. اما هر جلسه نسبت به جلسه قبل در زمینه رشته خودمان مطالب تازه تر یاد می گرفتیم و طوری بود که هر جلسه نبودی انگار دنیایی از اطلاعات را از دست می دادی. با تمام اضطرابها و …

با همه این توصیفات کلاس خوبی بود و با تمام اضطرابها باز پر از شور بود و خسته کننده نبود و انرژی زیادی لازم داشت و عالی بود. و با اتمام کلاس میفهمیدی که چه رشته مهمی و درس مهمی داری و تازه میفهمیدید که چه می خواهی انجام بدی و یه موقعی جایی توی زندگی گیر کردی حداقل میتونی با کمترین امکانات از رشته خودت درآمد داشته باشی. و این بهترین تجربه بود که در قالب یک درس پیدا کردیم. و همچنین شاید بعضی  از اوقات از لحن صحبت شما احساس می کردیم مخصوصا اوایل که (بابا جون ما میدونیم دانشجو هستیم دیگه هی نزن تو سرمون که هیچی حالیمون نیست) اما رفته رفته کلاسها صمیمیت بیشتری ایجاد شد و بهتر و بهتر شد و با اشتیاق فراوان توی کلاس شرکت می کردیم.

استاد ملاباقر در یک کلمه (کار زیاد و موفقیت بیشتر)

ضمن تشکر از جنابعالی

واقعیت این است که آنچه باید گفته میشد بدون هیچ رودروایسی در خود کلاسها به شما گفته میشد فقط تنها چیزی که به عنوان یک برادر از شما می خواهم این است که در همان جلسه های اول آن شخصیتی را که دارید به دانشجویان نشان دهید چون آن چیزی که روزهای اول نشان می دهید برعکس واقعیت وجودیتان می باشد. من یکی از چیزهایی که بعد از شنیدن اسمتان به ذهنم می رسد سختگیریتان می باشد.

در انتها از زحماتی که برای ما کشیده اید تشکر می کنم و به جرات می گویم کلاس شما در زندگی من تاثیر مستقیم گذاشته و از صحبت های شما در هر لحظه استفاده می کنم.

با تشکر ارادتمند شما

به نام خدا

با آرزوی سلامتی و موفقیت همیشگی برای شما

واقعا همه چی عالی بود و نحوه درس دادن و شخصیت شما برای من الگو شد. ممنون از زحمات فراوان شما در طول ترم.

تنها صفتی که من واقعا در شما می بینم؛

متفاوت بودن شماست همین و بس

با تشکر

به راستی دستانی که یاری می رسانند بسیار مقدس ترند از لب هایی که دعا می کنند.

اولین روز در کلاس کارآفرینی فکر نمی کردم که با کلاس بتوانم ارتباط برقرار کنم و اما بعد از مدتی از سبک، خلاقیت و نوآوری که داشت خوشم آمد. شاید برخورد اول کلاس زیاد خوب نبود به دلیل اینکه خسته بودم و خوابم می آمد از کلاس بیرونم کردید.

اما در کل به نظرم تجربه جالبی بود و توانستم با بقیه کلاس ارتباط برقرار کنم.

با سلام

تفاوت نگریستن شما بسیار بسیار جالب بود و به یادماندنی. هر چند که متفاوت بودن همیشه با مقاومت زیادی روبرو می شود، اما امیدوارم خداوند به شما توانایی مضاعف عطا فرماید. کمی صبورتر باشید شاید عجله تان به شما ضربه بزند.

والسلام

از زحمتهای شما کمال تشکر را دارم و امیدوارم در زندگی همیشه موفق باشید.  بر خلاف تبلیغاتی که درباره شما بود، شما بسیار انسان فعال و دوست داشتنی هستید. در ضمن مطمئن باشید من درباره شما تبلیغات مثبت زیادی خواهم کرد.

استاد کلاستون خیلی پربار بود. من هر جلسه درباره پروژه مشتاق تر می شدم. شما شخصیت خوبی که دارید این است که کار را به دانشجوها یاد می دهید و کار را از دانشجو می خواهید. تصویری که از شما تو ذهن من ایجاد می شود این است که با شما باید صادق باشیم.

در کلاس با وجود استرس بسیار زیاد و اینکه هفته بعد این کلاس را دارم چه کار کنم چه کار نکنم ولی باید این رو بگم که جناب آقای علی ملاباقر شما واقعا برای کلاس و دانشجویان خود خیلی خیلی دلسوزی می کردین. و فقط و فقط هدف شما یادگیری و فهم برای دانشجویان بوده و خیلی برای شما مهم بود که دانشجو از مباحث کلاس چیزی یاد بگیره که به درد آینده و زندگی اش بخوره.

مهمترین چیزی که از کلاس شما یاد گرفتم مشارکت در پیشبرد کلاس بوده، اینکه زیاد بین استاد و دانشجو فاصله نیست.

چیزی که ناراحتم می کرد همه گیر نبودن شیوه تدریس شما و کنترل کلاس در بین اساتید دیگر دانشگاه بود.

استاد ملاباقر = اعتماد به نفس بالا – شیوایی کلام – ایجاد حس امنیت

هر جلسه که شروع می شد می گفتیم وای بازم ملاباقر ولی خودم به شخصه با شروع درس از محتوای اون لذت می برم و شما هم درس رو با شور و اشتیاق به ما منتقل می کردین. و همین پیگیریهای شما بود که به ما دلهره و استرس وارد می کرد. اوایل فکر می کردم آدم مذهبی باشین مثل این بسیجی ها ولی بعد خوشم اومد. برای ما که خوب بود با بعد جدیدی آشنا شدیم.

موفق باشید.

پیگیر

با سلام و عرض ادب

در کل من عاشق لذت کندن زخم هستم شاید مشکل روانی شایع باشد ولی رودررویی با شما مثل لذت کندن زخم بود که هم زجر دارد و هم لذت. ولی اصولا از آدم هایی که از سقف کانالهای زندگی روزمره بالا می زنن خوشم میاد. ازتون خوشم میاد چون مغز آدمو راه میندازید ازتون خوشم میاد چون چهارچوب دارید و باعث میشید که یادم بیفته زندگی چهارچوب داره و من نمی خوامش.

صفتت در برخورد اول : آتش زیر خاکستر

به نام خدا

همانگونه که فرمودید در نگرش اول، کلاس را خشک می دیدم. ولی دیری نگذشت که اعتماد به نفسی که ۳۵ سال از آن خبری نبود بدست آمد.

اعتماد به نفسی که نه تنها در کلاس و جمع بلکه در زندگی شخصی خودم بسیار تاثیر گذاشت.

بی نهایت بی نهایت بی نهایت از شما ممنونم

علی جان می بوسمت

علی ملاباقر = ناجی

در طول تحصیلم تا به امروز هیچ استادی با سبک شما تدریس نکرده بود. علت این است که دانشجویان عادت به جزوه نویسی کرده اند (البته جزوه ای که برداشت خودشان نیست استاد دیکته می کنند) و اساتید هم خود را راحت تر می دیدند که این کار را انجام دهند. اما جنابعالی آن آفت آموزش را در این کلاس از بین بردید. ضمنا خواهشم این است که دقیقا منبع را برای دانشجو مشخص کنید و پس از آن شروع به تجزیه و تحلیل در کلاس کنید و دانشجو را وارد این وادی کنید. چون من در کلاس تجارت الکترونیک سردرگمی تمام دانشجویان را دیدم. شاید دلیل آن همان عادت به سبک جزوه نویسی و تحقیق نکردن باشد! شاید !!

یک صفت برای جنابعالی که بعد از دیدن شما در ذهن من نقش می بندد:

مغرور شده به علت الطاف الهی

 با تشکر فراوان

فقط امیدوارم که ده سال دیگه هم شما را می بینم همین طور پرانرژی، خلاق، و برای انسان ها همین طور ارزش قائل باشید.

با سلام خدمت استاد گرامی

من در طول این ترم واقعا از شما چیزهای زیادی یاد گرفتم و به جرأت می گم که شما بهترین استاد ما در طول این دوره (کاردانی) هستید که می توان شما را تنها استاد دلسوز ما دانست.

ولی به نظر من شما خیلی می خواهید دیگران را اصلاح کنید واقعا یکسری افراد لیاقت این همه تلاش شما را ندارند. شاید شما بیشتر به خود آسیب می رسانید و اون طرف اصلا براش مهم نیست . به نظر من شما چند صفت دارید:

پشتکار بالا – اطلاعات بالا  و کلا همه ی صفات خوب و شاید یک کم ریز بین

موفق باشید

با عرض سلام و تشکر بابت همه ی تلاش و زحماتی که برای یادگیری بهتر ما دانشجویان در کلاس انجام دادید. شاید در اولین برخورد همه ی ما سختگیری و بقول معروف گیر دادن های شما اذیتمان کرد ولی من به شخصه  نحوه تدریس شما را دوست داشتم و حتی اگر این درس را بیفتم و یا نمره خوبی نگیرم یاد گرفتم باید واقعا دانشجو باشم و مطالب را مفهومی یاد بگیرم و فقط بدنبال نوشتن جزوه تمیز و کامل نباشم …

و یکی دیگر از مشخصه های شما موفقیت یا بهتر بگم تجربیات شما در سن کم شماست که واقعا برای من جالبه…

ولی نحوه ی برخورد شما مخصوصا اینکه احساس می کنم همش حرف خودتونو قبول دارید و خودتون رو می فهمید منو اذیت کرد و خیلی اوقات از شما دلگیر شدم و هستم.

خودخواهی (البته با عرض پوزش)

با احترام

در روال کلاس شما نکته حائز اهمیت که برای شخص من با ارزش ترین و مثبت ترین صفت هر فرد یا هر استادی می تواند باشد، دلسوزی و مسئولیت پذیری شما در مقابل وظیفه ای است که در اختیارتون قرار داده شده است.

این برگه بدون نام است و خدا رو شکر برداشت بر پاچه خواری نمیشه، من توی کل کلاس ها دوست داشتم واقعا از شما تشکر و تعریف کنم اما متاسفانه ترس از برداشت بد باعث شد چیزی گفته نشه. شما تنها استادی هستید که من با تمام سختگیری هاتون حتی یک لحظه هم دید بدی به شما نداشتم و با تمام وجودم براتون احترام قائلم و از بودن و حضور در سر کلاس های شما لذت می بردم چون معتقدم هربار که از کلاس شما خارج میشم جدا از علم و دانش کلی مطلب به روز و به دردبخور یاد می گیرم.

براتون از خدای منان سلامتی و موفقیت روز افزون طلب می کنم.

پدرم همیشه میگه: هرچه کنی به خود کنی گر همه نیک و بد کنی …

موفق باشید

۱-    در خصوص مباحث درسی بنده پروژه درسی شما را با search های متعدد و مطالعات مختلف تهیه نموده و در نهایت با بومی سازی آن تحت قالب فایل های pdf و word در اختیار شما قرار دادیم. دانستن اینکه مطلب درست می باشد و یا در چه سطحی قرار گرفته است به ما می تواند کمک نماید تا بدانیم در پایان ترم به چه نحوی امتحان دهیم و یا اینکه گام های برداشته درست بوده است یا خیر.

۲-    کمیت درسی و مباحث درسی ارائه شده بسیار زیاد بود ((با توجه به وقت کلاس)) و منجر به این گردید که در پایان ترم بسیار فشرده به نحوی که از شماره بندی هفت تا سیزده کلاس و پروژه از کیفیت پائین تری برخوردار شد.

۳-    نوع اداره کلاس و کار کشیدن از امثال بنده را می پسندم به دلیل اینکه تا از بنده کار خواسته نشود به دنبال انجام امور نمی روم.

۴-    امیدوارم همین روند را با توجه به موانع موجود بر سر راهتان ((اعم از نظرات دانشجویان و …)) تا پایان ادامه دهید.

شما را فردی فعال ارزیابی می نمایم که البته جا دارد کمی صبورتر باشید.

اگر شما نیز قبلا از دانشجویان من بوده اید و هم اکنون فارغ التحصیل شده اید، می توانید در صورت تمایل نظرات خود را با دیگران به اشتراگ بگذارید.

سری های دیگر من به روایت دانشجویانم

این نوشته را چگونه ارزیابی می کنید؟
 • عالی 
 • جالب 
 • مفید 
 • خسته کننده 
 • به درد نخور 
فروشگاه محصولات ارگانیک اصیل آنلاین

این هم ببینید:

نمونه سوالات درس مبانی فناوری اطلاعات - سری دوم

نمونه سوالات درس مبانی فناوری اطلاعات – سری دوم

.:. نمونه سوالات درس مبانی فناوری اطلاعات .:. سری دوم .:. ساختار: مفهومی تحلیلی با ابتکار طراح و استفاده از منابع معتبر .:. طراح: علی ملاباقر .:.

یک نظر

 1. فرشاد حقیقی-واحد55

  با سلام
  مختصر و مفید:
  شاید یکم زیادی سخت گیر بودی تو نمره دادن
  اما به نظر من استادی که بدون اتکا به زور و تهدید بتونه دانشجو رو جذب کلاس کن واقعا حرفه ای.
  چیزی که من حتی تو خیلی از استاد های سن بالاتر از شما هم ندیدم.
  رو راست بگم از اون استادهایی بودی اگه یه روزر تو خیابون ببینمت با کمال میل رغبت کنم بیام جلو و بهت سلام کنم،نه این روم رو برگردونم و برم.
  برات آرزوی موفقیت میکنم
  حقیقی-واحد۵۵
  ۱۳۹۳۱۱۱۲

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *