من به روایت دانشجویانم – سری دوم

سلام دوستان

در بعضی از کلاس هام، پایان ترم که می شه یک برگه A5 به دانشجویام می دم و از اونا می خوام بدون ذکر نامشون، نظراتشون رو راجع به من و کلاسمون بگن … عبارات زیر از همین برگه های نظرسنجی باز غیررسمی انتخاب شده.  با راه اندازی سایت، از این به بعد تصمیم دارم به امید خدا از آن ها درخواست کنم پس از گرفتن نمره شون، نظرشون رو اینجا بنویسند.

به نام خدا

و اما کلاس ملاباقر. نه این کلاس بلکه از ترم اول من عاشق راهنمایی های استاد شدم. راهنمایی هایی که با زندگی آینده ی من حرف می زد.

مثل اون جلسه ای که درباره ی کار استخدامی صحبت کردید چون من تا قبل اون فقط می خواستم وقت بگذره اما از اون به بعد تلاش کردم، جواب سرپرست ندادم و با آرامش کارم را می کردم و پیشرفت کردم که این کار من جایگاه من را بهتر کرد و حقوق ومزایای من بیشتر شد.

یا اون جریان که با خود دوستی کنید و…

در کل نه به خاطر نمره، به خاطر تمام راهنمایی های شما مچکرم. ۹۴/۳/۱۰

اینجانب اعتراف میکنم که وجود حضرتعالی درسرکلاس درس پژوهشهای اینترنتی حداقل این حقیر رابا خیلی از مسائل پیچیده اینترنتی آگاه کرد.سوای این مسائل باعث پویائی من و تعدادی ازدانشجویان شد.

باورکنیدطی این همه سال هیچ وقت به چنین تکاپوئی برای درس نیوفتاده بودم واینقدردرس رو جدی نمی گرفتم اگر اصرار و سختگیری و جدیت شما نبود شاید باخیلی ازمسائل پیچیده اینترنتی که لازمه آگاهی بیشتری خاصه درشرائط نامساعد فرهنگی کنونی است و بر هرخانواده ای دانش آن به نوعی واجب است،بیگانه بودم. اما خدارا شکر درسایه الطاف الهی و زحمات و مهارت شما،چیزهای بسیاری ولو اینکه اندک باشد درمکتب شماآموختم هیچ چیز اگه یادنگرفتیم،تلاش بی وقفه برای رسیدن به هدف را آموختیم.

خداراشکر.امیدوارم هرجا که هستید موفق و پیروز باشید.حلال کنید اگر شما را بیش ازحد باسوالات و پرسشها خسته کردیم خاصه آن شبی راکه در سایت برای آماده کردن سوالات پرسشنامه ها تاپاسی ازشب نه بعنوان انجام وظیفه بلکه ازسر لطف،کمال همکاری را با بنده و سایر دوستان دانشجو داشتید.

امیدوارم این سعادت را داشته باشم تا مجددادرسرکلاسهای درس شما حاضرباشم و بتوانم به اندوخته های خودم بیافزایم .درپایان بازهم از لطف و زحمات فراوان و خستگی ناپذیرشما کمال تشکررادارم.سلامتی و طول عمر بابرکت برای شما و خانواده محترم ازدرگاه لایزال مسئلت دارم .
به امیددیدار،عزت شما برقرار

بسم الله الرحمن الرحیم
در اول که من وارد کلاس شما شدم به رغم شایعات و به رغم اینکه چندتایی از بچه ها حذف کردن و اینا، اما ترجیح من این بود که حتی اگر هم نتونم نمره جمع کنم طوری نیست، شناختم که شما استادی هستید که سر کلاس انقدر میشه ازتون چیزی یاد گرفت و انقدری شما پر و سرشار از علم و تجربه هستید که حتی نشستن سر کلاس هاتون حتی اگه خواب هم باشیم، خالی از لطف نیست.
خب اینکه شما روش و منشتون با باقی استادها تفاوت داره، خودش یه تجربه ی جدیدی هست و میتونه خیلی متنوع و جالب انگیز باشه.
و اینکه خیلی خوب صحبت می کنید. خیلی صدا و لحن دلنشینی دارید. بیانتون خاصّه و اینکه چهره ی مهربون و دلنشینی دارید که معلوم میشه خدا لطفشو در حق شما تموم کرده چون سیرت و صورت خوبی دارید و اینکه ممنون از تمام آموزه هایی که در طول ترم انتقال دادید. و من الله التوفیق.

با عرض سلام و خسته نباشید به استاد گرامی و زیبایمان

من خیلی از کلاس هایتان راضی هستم بابت این که من قبلاً نمی تونستم تو یه جمع نظر خودمو بدم ولی الان به کل فرق کردم.

اگه درس شما را هم بیفتم، خیلی خوشحالم با شما در این جلسات بودم.

از اول ترم به دلیل آشنا نبودن با خصوصیات و رفتار و نحوه ی آموزش شما و اینکه اصلاً درس را متوجه نمی شدم. فکر می کردم این ترم این دو درس را قبول نمی شوم. اما به مرور زمان و آشنایی بیشتر با شما به این نتیجه رسیدم که سختگیری های شما به جا بوده و می باشد. اما ترم آینده هم دوست دارم اگر درسی را که مربوط به شما می باشد را انتخاب کنم.

و این نمره های بالای بیست، خیلی عالی بود که حداقل با این نمره ها استرس و اینکه از این درس نمره نمی آورم را برطرف کرد و در این ترم از زحمات شما ممنون و سپاسگزارم.

اما از اینکه مثل بعضی از استادای دیگر همینطوری نمره نمی دهید ممنونم.

از خصوصیات بارز شما: جدّی و یک کلام هستید و روی حرفی که می زنید می مانید.

اما یک انتقاد در مورد درس شما دارم و اینکه قبل از اینکه به بچه ها ارائه ی کتاب را که به صورت پاورپوینت می دهند را، از قبل آموزش دهید تا با آشنایی بیشتر بتوانند آن طور که می توانند پاورپوینت ها را آماده و ارائه دهند.

در آخر از زحمات شما ممنونم.

استاااااااااااااااااااااااااااااادددد!

از دست شما! چرا اینجوری میکنید؟ همه چیتون خوب بعضی وقتا اعصاب آدمو خورد میکند. چرا اذیت می کنید؟ خیلی بدی استاد! ولی باز من دوستتون دارم.(الکی).

استاد بد! آخه چرا مرد به این خوبی حیف نیست آخه بد باشه؟! نکنید آخه این کارا رو! خوب نیست ما ناراضی باشیم از این کلاس بریم.

اصلاً به حرف بچه ها گوش نکنید. خیلی خوبید (الکی).

سلام استاد گرامی

اولین روز کلاسمون وقتی اکثر بچه ها انصراف دادن، منم به این موضوع فکر کردم. ولی حداقل صبر کردنم باعث شد شما رو بشناسم و از فکری که توی ذهنم بود پشیمون بشم، اسم شما رو گذاشته بودم آدم فضایی! می گفتم این آقا باید خارج تدریس کنه نه توی ایران؛ بچه های ایرانی تنبل ­اند ولی به مرور متوجه شدم کلاسای متفاوت شما حتی بچه های تنبل ایرانی رو هم می تونه آدم کنه.

در کل ذهنم نسبت به شما عوض شد –حلالم کنید شاید حرفی پشت سر شما زده باشم- مرسی که مسیر ذهن منو عوض کردید.

استاد محترم جناب آقای ملاباقر

در این ترم تحصیلی، مطالب بسیار پربار و حائز اهمیتی را از شما آموختم و سختگیری شما در ارائه ی مطالب، باعث شد که مطالب جدیدی به آموخته های قبلی من افزوده گردد و نحوه ی بیان ونحوه ی ارائه ی مطالب را یاد بگیرم. ولی من نتوانستم خودم را با شرایط کلاس هماهنگ کنم. برای اینکه در مورد گزارش جلسه، در حق بعضی از دانشجوهای شما کم­کاری شد. چون بعضی از دانشجوها گزارش جلسه ی بیشتری می نوشتند و نمره ی بالای بیست آن ها بالطبع بیشتر می شد ولی دیگر دانشجوهای شما نمی توانستند و نمره ای نگرفتند و سختگیری شما در ارائه باعث شد خیلی از بچه ها نسبت به نمره ­گیری دلسرد شدند و امیدی نداشتند.

استاد عزیز سلام، خواستم تشکر کنم از بابت همه چی اینکه برای ما زحمت کشیدین اطلاعات خوبی در اختیار ما قرار دادین، با اینکه بچه ها از شما یه کوه ساخته بودن میگفتن ملاباقر نمره بده نیس ولی ما تونستیم یه ۱۰ ازتون بگیریم راضیم، کلا شما یه آدم عجیین ولی ما از آشنایی با شما خوشحالیم.

تشکر فراوان بابت تمام تلاشی که برای فهم مطالب کردید اما هنوز ما تفاوت خودمان و فناوری را متوجه نشدیم.

همه چیز برای فهم مطالب کامل بود اما منبع خاصی مخصوصاً برای درس خودمان نداشتیم و مطمئناً نمرات خوبی نمی گیریم.

ولی در کل یکی از بهترین استادهای در طول ترم بودید با وجود تمامی مشکلات .

راستی در دادن نمرات بیشتر دقت کنید. مثلاً خانم…. که ۸ شد، حقش نبود. ولی باز هم همه چیز خوب بود.

به امید موفقیت برای شما و من.

این کلاس برخلاف بسیاری از کلاس ها خیلی جذاب بود.

باعث تغییر دیدگاه نظر من به سمت مثبت بود.

و واقعاً میشه گفت تنها کلاسی بود که از ثانیه هاش درس یاد گرفتیم و لذت بردیم و الان ناراحت هستم که تموم شد.

و تا به حال هیچ کلاسی مثل این کلاس برای من مفید و سودمند نبود. و قطعاً هیچ کلاسی به این اندازه مفید نخواهد بود.

با تشکر فراوان از زحمات بی اندازه شما.

سلام سلام

استاد اول از همه میشه یه ذره مرتب باشین؟! ظاهر استاد به نظر من خیلی مهمه…

هیچ انتقادی نیست. شما روش تدریستون این طوریه. پس حرفی نیست.

در کل استاد دوست داشتنی هستید، فقط طرز تدریستون، سطح توقع ما رو بالا می بره.

سطح توقع شما رو هم از ما بالا می بره.

ان شاءالله بتونم نمره خوبی از فناوری ازتون بگیرم. چون خدماتو که افتادم…

از بابت همه چی ممنون… ترم خوبی در کنار شما داشتم.

در ترم دوم یک درس به نام کارآفرینی یا بهتر بگم (ارزش آفرینی) را شروع کردیم. از آنجایی که استاد ملاباقر برای دانشجویان یک غول وحشتناک بود، یکسری با دیدن ایشان در جلسه اول درس خود را با استاد دیگری برداشتند و ایشان را حذف کردند. به نظر من ایشان یک فرد بسیار با ارزشی هستند که می توانیم با صحبت کردن و مشاوره گرفتن از ایشان خیلی راه­ها و مشکلات خودمان را برطرف کنیم.

کلاس بسیار خوبی هستش. واقعاً باعث شدن که بچه ها به تکاپو و تلاش بیفتند. شاید خیلی ها نفهمند ولی بشخصه خیلی استفاده بردم.

واقعاً پربار هستش.

سلام استاد.ترم خوبی بود.با اینکه خیلی سنگین بود ولی بخوبی و خوشی تموم شد.خواستم ازتون تشکر کنم و یه خسته نباشید بهتون بگم.با آرزوی موفقیت و پیشرفت روز افزون برای شما

واقعاً استاد نکته بین، بعضی اوقات سختگیری هستید.

قبل یا حتی الان راجع به شما خیلی فکرم مشغول شده بود که پاس میشم یا نه؛ اما همش بیخود بود! هیچ ربطی به سختگیری و… نداشت! فقط باید تو کلاسای شما فعالیت داشت. نکته برداشت از تمام مطالبی که میگین. در کل همچین هم سخت نیست. امیدوارم قبول شم.

دانشجوهای ترم بعد اگر وقت واسه درس خوندن یا اهمیت دادن به درس و حضور توی کلاس وقت بذارند خوبه که توی این کلاس باشن. واقعاً خیلی چیزا آدم یاد می گیره. اطلاعات عمومی بالا میره. اما اگه کسی دنبال نمره هست، بهتر هست که با استاد دیگه ای این درس رو بردارند چون انگار سخت میشه نمره گرفت.

شما استاد بسیار ریزبین و نکته سنجین.

کلاس خوب و فعالی بود. به نظر من کلاس ها اگر مفهومی باشه با مشارکت بچه ها، به نظر یادگیری دانشجوها بیشتره.

تو این کلاس یاد گرفتم که با هدف و سعی به کارام ادامه بدم. تلاش کنم واسه هدفم. یاد گرفتیم که هر بود و نبودی یه علتی داره فقط بود نیست؛ احتمال نبودم هست. باید به هر دو طرف قضیه فکر کرد. من واقعاً به این کلاس علاقه داشتم.

واقعاً ارزش آفرینی یه مقوله ی خاصی هست. و باید تلاش کرد.

من ازتون تشکر می کنم. از لطفتون.

این ترم، ترم جالبی بود. به نظر من کسی که نمره می خواد، نباید این کلاس رو برداره؛ چون نمره ای در کار نیست. کسی که میخواد مطالب جدید، کارای جدید یاد بگیره، باید این کلاسو انتخاب کنه. به زور نمره میدی! یعنی برای گرفتن ۱نمره باید زحمت بکشیم. حالا تو کلاس اون یه نمره ای رو که گرفتیمو با کارای اشتباه و حرکتای اشتباه، ازمون گرفتید. اگر کسی بخواد فقط این کلاسو به خاطر نمره گرفتن و پاس کردن ورداره، توصیه نمی کنم. انتخاب نکنه. ولی اگه میخواد مطالب و حرفای تازه و کارای تازه یاد بگیره، انتخابش کنه.

این کلاس با کلاس های دیگه ای که دیدم متفاوته. به قول خودتون هر چیزی که بیرون می بینیم با داخل کلاس ازش حرف می زنیم، متفاوته.

صفت خاصی برای شما مدنظرم نیست. بدی ندیدم. در کل نه میشه گفت بد نه میشه گفت خوب. (حد وسط).

بسم الله الرحمن الرحیم

استاد، من تو اکثر کلاسا بودم؛ چون علاوه بر علاقه ی شخصی، نوع تدریس شما رو می پسندم چون اگه کسی برای یادگیری بیاد، مطمئناً یاد می گیره و میره. اما در مورد درس، درس پیچیده و مفصلی است. فقط چون اکثراً فعالیت جمعی و نظر و پرسش و پاسخه، PowerPointها رو داخل سایت بذارید برای بهتر یاد گرفتن. ترجیحاً خانم­ها توی کلاس کنترل شن چون اکثراً دنبال شیطنت هستند. می دونم اجتناب ناپذیره اما کم شه خیلی بهتره. آخرم می خواستم بابت اعتمادتون برای سپردن مراسم کارآفرینی که به ما سپردید، تشکر کنم. امیدورام تو کل ترم ازمون بابت رعایت ادب و درس گوش دادن از شخص خودم راضی باشید چون می دونم که می فهمید کی هستم. اگه جسارتی بود به بزرگی خودتون ببخشید. I LOVE U

نظر خاصی ندارم فقط اینکه استاد خوبی هستید 🙂 کلاً شاید سر کلاس بگوبخند داشته باشید اما نمره بحث جداست. خیلی سخته ازتون نمره گرفت 🙂 اما در کل راضیم ازتون از همه لحاظ فقط یه چیزی اینکه من تو درس خدمات واقعاً هیچ نمره ی خوبی نتونستم بگیرم چون عملی بود بیشتر 🙂 ای کاش بیشتر کار می کردی راجع به ورد و… 🙂 ولی بازم در کل راضیم ازتون.

اولین چیزی که بعد از اسم ملاباقر توی ذهنم میاد اینه 🙂 ! یه لبخند! همین.

از دانشجویان بعدی هم تقاضا دارم که اگر واقعاً آدم پرانرژی و فعالی هستید، با شما کلاس بردارند وگرنه…

من که خوشم میاد 🙂 و باز هم برمیدارم 🙂

نظری ندارم.

هیچ انسانی کامل آفریده نشد. تو وجود هر انسانی بدی یا خوبی وجود دارد.

روش تدریس شما خوب است. مثلاً نمره های بالای بیست.

اما در نظر بگیرید شرایط بچه های کلاس باهم فرق می کند که بخواهند در یک سطح باشند. مثلاً شرایط کاری. مثلاً بعضی از دانشجوها گزارش جلسه ی بیشتری می نوشتند.

استادی مهربان و صادق.

با سلام خدمت شما

در اول ترم وقتی با شما رو به ­رو شدم، با توجه به صحبتتان مطمئن شدم که هم درس خدمات هم فناوری رو نمی تونم پاس کنم ولی در طول ترم با نمرات بالای ۲۰ و پروژه های کلاسی نظرم عوض شد. بار اول که ارائه دادم، خیلی واسم سخت بود ولی در کلاس شما تونستم به خودم مسلط شم برای صحبت کردن در جمع.

ولی در کل در نمره دادن خیلی سخت­گیر هستی جوری که انگار خوشحال میشین واسه نمره کم دادن!!!!

شما بسیار خونسرد هستین!!!!

ترم بعد هم با شما کلاس برمی­دارم.

اولش که وارد این کلاس شدم، میخواستم برم درس رو حذف کنم ولی الان خوشحالم از این که این کارو نکردم. چون واقعاً کلاس مفیدی بود. علاوه بر اینکه خودم راغب بودم بیام سر این کلاس، اطلاعات عمومی هم مطلق بالا رفت. واقعاً ممنون از زحمات بی دریغتون. سپاس فراوان.

تنها کلاس متنوعی بود که خوشحالم واقعاً از ته دل که حذفش نکردم.

و فقط یه انتقاد که از شما استاد عزیز دارم، بعضی اوقات کمی بی انصافی کردین در رابطه با نمرات. البته نظر من فقط اینه 🙂

در کل لهتم استاد  ؛)

به نام خدا

استاد گرامی با عرض خسته نباشید

کلاس شما خیلی جذاب و شیرین است ولی بنده به علت مشکلات کاری-خانوادگی و مالی متأسفانه هیچی یاد نگرفتم؛ چون واقعاً خیلی کارم سنگین است. مشکل از خودم است چون همیشه ذهنم مشغول است. از شما هم خیلی تشکر می کنم چون واقعاً کلاس خیلی جالبی دارید. امیدوارم که هوای بنده را داشته باشید چون ترم آخر هستم.

اولین جلسه خیلی بد برخورد کردید و بابت نمره دادن خیلی سخت­گیری کردید ولی در جلسات بعد خیلی خوب بودید ولی در نمره دادن اصلاً عدالت رو برقرار نمی کنین و همیشه با بعضی از دانشجوها خیلی بد رفتار می کنین و من احساس می کنم لجبازی می کنید و در ارائه پاورپوینت خیلی بدعدالتی کردید. خیلی.

ولی من ترم بعد باهاتون کلاس برمی­دارم چون خیلی جنبه ی بالایی دارید.

شما استاد بی عدالتی هستید ولی از نظر درس دادن خیلی خوب هستید.

امیدوارم در ترم بعد، انقد بی عدالتی نکنین.

سلام

راستش من میخواستم درستونو حذف کنم. بچه ها گفتن سخت­گیر هستید. ولی چند جلسه که گذشت، از جوّ کلاس خوشم اومد و حذف نکردم. کلاس خوبی بود. فیلم هایی می ذاشتید و عکس ها و بحث ها در کل کلاس خوبی بود. چون شما واقعاً استاد خوبی بودید. بحث های تو کلاسو دوس داشتم و چیزهای زیادی یاد گرفتم.

در کل تشکر می کنم ازتون دیگه همین.

هوالوهاب

روز ثبت نام تعدادی از دانشجوهای ترم قبل جلوی انتشارات ایستاده بودند و هرکس از بچه های ترم جدید که می آمدند برای ثبت نام رو منصرف می کردند از کلاس برداشتن با شما. اما من طبق اعتقادی که دارم و دوست دارم همه چیز رو خودم تجربه کنم، اعتنایی به نظرات ندادم. شما اتفاقاً اصلا استاد سختگیری نیستید بلکه بسیار هم خوب بودید.

یکی از ویژگی های خوبی شما این بود که دانشجو را دنبال کار و تحقیق می فرستادید. چیزی که من خودم شخصاً می پسندم. اما خیلی از بچه ها نپسندیدند و حذف کردند.

شروع ترم با شما شبیه سریال های ایرانی بود که ابتدا خیلی خوب و خوشایند بود اما انتهای ترم مثل سریال ها به بدترین شکل ممکن تموم شد. و این انتقاد از زمانی شروع شد که ارائه ی بچه ها شروع شد. مخصوصاً روزی که خودتون به بی عدالتی اعتراف کردید. شما قرار بود هفته به هفته سختگیری خودتون رو نسبت به ارائه ی بچه ها بیشتر کنید، اما عکس این داستان اتفاق افتاد. نه تنها بیشتر نشد بلکه خیلی نرمال تر نمره می دادید و از نظر من شما فقط روی تعداد خاصی از دانشجویان سختتگیری رو اعمال کردید.

من از نوآوری شما در تدریس بسیار راضی هستم و کلاس شما جزء اون کلاس هایی بود که من با وجود گرفتاری های زیادی که داشتم، ولی حتی یک جلسه هم غیبت نمی کردم چون واقعاً حضور در کلاس شما رو دوست داشتم علی الخصوص نوع تدریس شما را امّا….

موفق باشید.

در جلسات اول استرس زیادی وارد کردید به طوری که همه ی حواسمان به درس شما متمرکز شده بود و فقط به این فکر می کردیم که این درس را نمی توانیم پاس کنیم؛ اما با کمی گذشت فهمیدیم نه، می شود نمره هم گرفت! ولی حیف که دیگر آخر ترم شده بود و فرصتی برای این کار نداشتیم. ولی الان هم که متوجه شدم باز هم خوب است چون قصد دارم ترم های بعدی هم در کلاس های شما شرکت کنم.

نظر من در مورد شما این است که شما علاقه ی زیادی به تغییرات نظام آموزش دارید و به خاطر همین تمام وقت خود را صرف آن می کنید که من امیدوارم در این زمینه موفق شوید.

«ب ت»

با سلام و عرض ارادات

در خصوص اداره ی کلاس و کلاس­داری، وضعیت کلاس شاد و با تنوع بوده ولی انتظار نظم بیشتری می رود.

در مورد فضا دادن به دانشجو در خصوص درس و موضوعات درسی، وضعیت در حد مطلوب است ولی در مورد انتقال موارد درسی عملی با توجه به عنوان درس و واحد ارائه شده (با توجه به جلسات حضور خودم عرض می کنم) به نظر می رسد می توانید فنی تر کلاس را هدایت فرمائید.

در مورد وضعیت ظاهری مورد تأیید می باشد (لباس، کلام و…).

در مورد سیستم نمره ­دهی می خواهید به دانشجو عنایت داشته باشید ولی خیلی هم دانشجو احساس …. نکند و چیزی یاد بگیرد.

به نظر حقیر در واحدهای نظری تربیتی می توانید مفیدتر باشید.

به نظرم آدم خوش­قلبی می آئید.

در کل شخصیت خوبی دارید… کلاستون کسل­ کننده نیست. با دانشجوها جوری برخورد می کنید که دانشجو باهاتون راحته، شوخی می کنه، ولی انتقادپذیر نیستید… اگر کسی ازتون انتقاد کنه ناراحت میشید…

تنها ایرادی که دارید بین دانشجوها فرق میزارید یا نمیشه گفت فرق گذاشتن، برا بعضیا سخت می گیرید برا بعضیا راحت. مثلاً تفاوت ارائه کتاب با پلیس+۱۰ خیلی زیاد بود.

در کل شخصیت خوبی دارید… امیدوارم موفق باشید.

کلاس خیلی خوبی بود. من این ترم رو بیشتر از ترم پیش دوست داشتم. چون مطالبش جذابتر بود و توی بحث شرکت می کردیم. مطالبی از جمله خلاقیت برای من جالب بود. درباره ی کار کردن و کارآفرینی که بحث می کردن لذت می بردم و بیشتر می شد شخصیت خودمون رو بشناسیم که ببینیم مثلاً همگرا هستیم یا چیز دیگر. اوایل درباره ی اینکه خودمون با شخصیت خودمون چه شغلی رو انتخاب کنیم رو تو چه کارهایی موفق تریم. در کل کلاس خوبی بود.

در مورد کلاس که جالب و پرانرژی بود. مطالب مفید بود. اما زمان کم بود. شاید دلیلش هم بحث های خارج از کلاس بود که وقت کلاس را گرفتند. تا جایی که در آخر وقت از مباحث درسی سریع می گذشتید.

یه صفت؟؟! صبورید.

خسته نباشید نه، خدا قوت!

همیشه سلامت باشید.

سلام استادجون. خسته نباشی. به نظر من بهترین کلاس تو این دانشگاه خراب­ شده کلاس شماس و بهترین استاد با نوع تدریس معرکه ای هستید.

خیلی نظر منفی ای نسبت بهتون داشتم ولی از اولین جلسه ی کلاستون نظرم کاملاً مثبت شد و به همه گفتم حداقل یه بار سر کلاستون بیان.

شما بهترینید و کلاساتون فوق العادس و بهترین روزا یکشنبه ها کلاس شما بود برای من.

ایشالا تو همه ی مراحل زندگیتون موفق باشید.

زندگیتون قشنگ و شاد.

موفق باشید.

در جلسات اول از این که ریسک کردم و حذف نکردم، ترس داشتم ولی به مرور زمان به این نتیجه رسیدم که شما برعکس سخت­گیری­هاتون، نمره گرفتن ازتون راحته. البته با فعالیت نه راه های دیگه. جذابیت کلاس ها باعث شد که غیبت نکنم و دنبال کنم درس را و بیشترین یادگیری را از درس های شما داشته باشم.

اگر کسی از م بپرسه که با شما کلاس بردارد یا نه، می­گم: اگر فعالی و سر زبان ­دار، با استاد کلاس بردار.

صفت: راستگو.

سلام استاد

به جرأت میتونم بگم که واقعاً کلاس خوبی بود. من همیشه دوس دارم کلاس­ها رو بپیچونم و نیام اما کلاس شما رو فقط یک جلسه نیومدم. چون طرز چیدن صندلی ها و کلاً جوّ کلاسو دوس داشتم. همه ی بچه ها با هم صمیمی بودند. این خیلی خوبه. و واقعاً اولین کلاسی بود که من سر کلاسش هیچ وقت خسته نشدم. نفهمیدم که کی ساعت ۱۰ شده.

ممنون از تدریس عالیتون. این که تو  PowerPoint بود همراه با عکس خیلی خوب و اثرگذار بود.

با تشکر.

اولش زیاد جالب نبود ولی بعد از چند جلسه، کلاس خیلی برام جالب بود و خیلی خوشحال بودم که در این کلاس من هم حضور داشتم و واقعاً به نظر من کلاس خیلی عالی بود. واقعاً کلاس شما از همه ی کلاس ها بهتر بود.

خیلی سختگیر.

اگر واقعاً شما درس های دیگر داشته باشید، من باز هم با شما کلاس برمی­دارم.

با سلام و خسته نباشید

از حضور در کلاس شما در طول ترم، کمال استفاده را برده و خیلی از این بابت خوشحالم که پس از دوری چندین ساله از تحصیلات، با شخصیتی متفاوت نسبت به استادهای دیگر و با اصولی مشخص در عین جوانتر بودن نسبت به اساتید دیگر مواجه شدم که باعث شد با توجه به این که به دلیل شرایط کاری مجبور به انتخاب دانشگاه علمی کاربردی برای ادامه ی تحصیل شدم، از این بابت هیچ پشیمانی نداشته باشم و مطمئناً در طول ترم های آینده نیز به دانشجویان دیگر توصیه می کنم که حتماً با شما واحد درسی خود را بردارند. از لحاظ شخصیتی نیز انسانی کاملاً ویژه با اصولی ستودنی می باشید که سعی دارید دانشجویان را به تحقیق در امور درسی خود تشویق نمائید.

با تشکر از شما و نحوه تدریس.

درس کارآفرینی درس خوبی بود. درسته من یه چند جلسه نبودم ولی در اون چند جلسه از کسب و کار و چگونه زندگی کردن خیلی چیزا یاد گرفتم. شوخی و خنده در کلاس رایج بود. خسته نمی شدیم. تو کلاس به بچه ها با ارائه هایی که می دادن، باعث می شد که خجالت کشیدن رو فراموش کنن و با اعتماد به نفس ارائه بدن. در کلاس سؤال های زیادی می شد که باعث به کار افتادن فکر و ایجاد یه خلاقیت در ذهن ما بشه و در نهایت کلاس ما کلاس عالی بود. ممنون از همه بچه ها و استاد ملاباقر.

تمام.

سری های دیگر من به روایت دانشجویانم

این نوشته را چگونه ارزیابی می کنید؟
 • عالی 
 • جالب 
 • مفید 
 • خسته کننده 
 • به درد نخور 
فروشگاه محصولات ارگانیک اصیل آنلاین

این هم ببینید:

نمونه سوالات درس مبانی فناوری اطلاعات - سری دوم

نمونه سوالات درس مبانی فناوری اطلاعات – سری دوم

.:. نمونه سوالات درس مبانی فناوری اطلاعات .:. سری دوم .:. ساختار: مفهومی تحلیلی با ابتکار طراح و استفاده از منابع معتبر .:. طراح: علی ملاباقر .:.

۲ نظر

 1. بهتر نیست انتقادات دانشجویان را نیز چاپ کنید ؟!؟!؟!
  در ضمن بهتر است به جای بازنشر اطلاعات توسط خودتان ، اجازه دهید شاگرانتان نظرشان را در جایی بنویسند که بازخورد داشته باشد . البته من شیوه تدریس شما را ستایش میکنم لیکن به پیاده سازی آن انتقاد دارم .
  در حال حاضر مدیربازاریابی گروه مهندسی نرم افزار مهفا و کارشناس فروش و امور مشتریانش هستم که آدرس سایت را بالا قرار دادم و از اینکه بازدید بفرمایید خوشحال میشوم .
  همچنین همکاری هایی را با گروه ادب پژوهی شیعی ، گروه فرهنگی و هنری صاد و اندیشکده مهاجر دارم .
  الان دانشجوی ارشد MBA هستم .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *