من به روایت دانشجویانم – سری ششم (کلاس کارآفرینی دانشکده شریعتی)

من به روایت دانشجویانم نظرات دانشجویان ترم های گذشته در مورد کلاس منه.

در ترم های گذشته انواع و اقسام نظرات وجود داشت ولی این ترم نظرها کمی برام عجیب بود و به نظرم دور از انصاف؛ این در حالییه که سخت‌گیری من نسبت به ترم پیش اگه بگیم کمتر نشده، بیشتر هم نشده بود!

جالب اینجاست که این ترم بیشترین نمره‌های بالای بیست رو در کل دوران تدریسم داشتم!

در ادامه با هم این نظرها رو عیناً همان طوری که دانشجویان در یک برگه سفید A5 بدون ذکر نام‌شان آخرین جلسه‌ی کلاس نوشتند، بدون هیچ گونه سانسوری می‌خونیم و قضاوت رو به مخاطب و زمان می‌گذاریم:

“به نام خدا”

برای ارائه ی تمارین کسی که اولین بار ارائه می داد نسبت به سایر تیم های ارائه ی کامل تر و خوب تری داشت ولی شما همیشه از آن تیم هم خیلی ایراد می گیرید و هم خیلی نمره کم می دهید و مابقی تیم ها را خیلی سرسرانه نمره می دهید

 • برای کلاستان وقت و انرژی می گذارید بابت این موضوع ممنونیم 🙂
 • ولی کلاستان اندکی ناعادلانه است

من خودم از اول کلاس خیلی ذوق انرژی داشته ولی آنقدر که شما آدم را ضایع می کنید دیگه رقبتی برام نموند که همون روندو ادامه بدم

 • قرعه کشی را جوری بگذارید که همه شریط شرکت کردن را داشته باشن.
 • شما همیشه منفی نگر هستید.

                                                                      با آرزوی قبولی طاعات و عبادت شما

سلام استاد

خسته نباشید.

من از این کلاس توقع داشتم که صحبت های اولین جلسه و برنامه هایی که برای روند آموزشی بود انجام بشه و با این انگیزه این درس رو برداشتم ولی متاسفانه هیچ کدام از آنها محقق نشد.

با توجه به سرفصل و موضوع درس با دنیای کسب و کار و زندگی که من بعد از این کلاس بتوانم وارد بازار کار شوم آموزشی نبود.

قسمت بازی کلاسی به نظرم چیز مفید و آموزنده ای نبود اگر یه کاربردی یا اطلاعی مفید از دنیای کسب و کار عصر حاضر داده می شد به نظرم جذاب تر بود.

در توضیحات درسی از واژهای لاتین که هنوز در درک معنا و مفهوم فارسی اون مونده بودیم خیلی استفاده می شد که باعث گنگ تر شدن و گیج شدن می شد.

از اوایل تا قبل کلاس مجازی پنجشنبه به حدی تند و سریع و با لحن نامناسب درس توضیح داده شد که به شخصه بهره ای نبردم ولی این جلسه و جلسه مجازی واقعا ممنون که با آرامش توضیح دادید. خیلی خوب بود.

از این کلاس من از شما بابت پیگیری های مکرر شما این کار در من ایجاد شد و یاد گرفتم که پیگیر کارشم تا نتیجه بگیرم چه خوب و و چه بد.

و اینکه کنترل عصبانیت خیلی بهتره و گفتن مشکل حرف بهتر از نگفتن که تر و خشک با هم نسوزند

                                                                           با آرزو و موفقیت روز افزون برای شما

سلام و عرض خدا قوت به شما استاد پرتلاش و گرامی.

من خیلی دوست دارم خودمو معرفی کنم اما با احترام به حرف شما معرفی نمی کنم.

از نظر من:

من خودم در زندگیم و در کارهای که تخصصی انجام می دهم آدم سخت گیرای ام و دوست دارم او کار به بهترین شکل انجام بشه به خاطر همین همیشه افرادی که در زمینه کارشان سخت گیر و پیگیر و پر تلاش هستند برای من هیجان انگیز و به شدت مورد احترام هستند.

از نظر من شما فردی سخت گیر، ریز بین در حرفه و کمال گرا در کارتون هستید که این به من دانشجو انگیزه میده برای شرکت در کلاس و انجام پروژه کلاسی.

اما راستش خیلی جاها من دلگیر و ناراحت شدم از این سخت گیری های بیش از حد شما خب شرایط در حال حاضر طوری نیست که یک دانشجو (به معنی کامل کلمه) دانشجو و فقط و فقط دانشجو باشد. همه ما در زندگی با چالش ها و شرایط بحرانی دیگری مواجه هستیم که گاهی نمی تونیم وظایف خودمون رو در زمینه (دانشجو) بودن انجام بدیم.

استاد یک جایی زندگی شخصی من با شرایط سختی مواجهه شد که نشد وظایف خودمو انجام بدم و شما به من یه جوری لقب بی مسئولیت، دادین که در صورتی که به نظر من نوعی قضاوت غلط بود از من چون من اون برهه زمانی واقعاً شرایط انجام مسئولیت هام رو نداشتم و واقعاً تقصیر از من نبود.  (گاهی میزان سخت گیریتون رو کم کنید بد نیست :))

یکی از ارائه های بعد از عید من پرید به این دلیل که حتماً باید جلسه بعد عید ارائه بشه در صورتی که من ۲ جلسه بعدی که شرکت کردم در کلاس هنوز ۲ ارائه مونده بود.

کلاس در کل خوب بود، البته بسته به شرایط بعضی اوقات رفتارها بد می شد مثلاً وقتی ۲ نفر از یک گروه یک چند رو میفرستن چرا نمره کم می کند یا در مورد ریدینگ ها همه چیز خوب بود ولی دادن نمره منفی هنگام گفتن نمره ی تکراری زیاد خوب نبود از نظر من.

درس دادنتون خوب بود کلا بعضی از مباحث واقعا سنگین بود این اوخر و برای ترم بعد مخصوصاً برای این اواخر که مثلا STP رو از همه نمره کردین بهتره بعد از توضیحات یک نمونه از بچه های ترم پیش هم نشان دهید تا بدونن چطوری باید بنویسن.

اولش از این که هم گروهی هایمان دوستانمان نیستند ناراضی بودم ولی بعد با این کار دوستان جدیدی پیدا کردم گروه ما و دوستانم عالی بودند.

بازی ها خوب بود واسه تنوع تا حالا تو دانشگاه بازی نداشتیم.

اون اوایل که با خودتون در ارتباط بودیم دیر جواب می دادید یعنی می گفتید تا جمعه شب مثلا وقت دارین بعد جمعه ۸ شب جواب می دادید که ما مهمونی بودیم خوب ما چجوری درست می کردیم. (نمره سؤالا و نشانای منم ندادینا دفعه دیگه وسط ترم خواست نظرتون عوض شه نمره ی اون نفرو بدین)

در کل در طول ترم یکم اذیت شدیم ولی واسه آخر ترم راحتیه دیگه البته خودتون خیلی بیشتر انرژی میزارین واقعاً از نظر من نیاز نیست در این حد ینی به خاطر خودتون میگما.

                                                                                 با آرزوی موفقیت

به نام خدا

کلاس اصلاً عادلانه نبود، بطور مثال بین گروه ها فرق می گذاشتید مثلاً یک تیم ارائه دوبار می داد و ایرادهاش بیشتر برطرف می شد اما یک گروه یکبار و ایرادا کمتر گرفته می شد و نمره کمتر نسبت به بقیه گروه ها می گرفت.

لطفاً در کلاس های مجازی که میذارید تذکر بدهید که بعضی افراد جیغ نکشند (خانم شهریور) به هرحال هندزفری توی گوشمان و …، برای نکته هایی که از ویس ها می نویسم بهتر ویس ها نکته داشته باشند تا یک جمله معمولی که نکته به جلسه ؟؟؟ را بنویسیم، بهتر است کمی از سخت گیریتان را کم کنید و یکم با بچه ها مهربانتر باشید، تا حالا از کسی تعریف نکردید همیشه ایراد همه را می گیرید.

                                                                    با تشکر و آرزوی موفقیت برای شما و کلاس بهتر

کلاس خوب و متفاوتی بود در طول این سالها که درس خوندم چنین کلاسی با چنین ویژگی هایی تجربه نکرده بودم مثل نظر سنجی یا کم کردن نمره به خاطر دیراومدن جو متفاوتی داشت.

اینکه شما فکر می کنید از شما بدم میاد باید بگم که کاملاً اشتباه می کنید و دلیل اینکه اینطور فکر می کنید رو نمی دونم شاید از من رفتار ناخوشایندی سر زده که شما اینجور فکر می کنید در کل اگر من باعث شدم که اینطور فکر کنید معذرت می خوام.

سلام 🙂

 • من اول ترم قبل از اینکه سر کلاس حاضر شویم در مورد شما فکری نمی کردم و هیچ ذهنیتی نداشتم و دلیل اینکه این درس را با شما برداشتم فقط ساعت و روز کلاس بود.

جلسه دوم وقتی سه تا از دانشجویان ترم پیش خودتون را سر کلاس آوردید تا برامون صحبت کنند به من نشان داد که برای شما مهم هست که بچه ها در مورد شما و کلاس چه فکری می کنند. برای این بود که اگر کسی تحمل کار زیاد را نداره وقت حذف کردن داشته باشه و با دانستن اینکه باید در این کلاس خیلی فعالیت کنه در کلاس بماند.

 • همه استاد هر ترم جلسه آخر نظر سنجی می گذارند ولی تغییری هم نمی کنند ولی اینکه شما هر جلسه نظر سنجی می گذارین خیلی خوبه و به معنی اینه که واقعا می خواین هر  جلسه بهتر از جلسه قبل باشد.
 • همه بچه ها از دانشگاه و استادان بخاطر سطح علمی پایین و بی خیال بودن اساتید ناراضی هستند و می خوان از دانشگاه بروند ولی وقتی یک استاد که واقعاً برای آموزش اومده از سخت گیری استاد ناراضی هستند.
 • شما واقعاً بیشتر از اساتید دیگر برای بچه ها وقت می گذارید و ارزش قائلید ولی اینکه بخاطرچند دانش جو کلاً روند کلاس را تغییر بدید و ناراحت بشید بنظرم درست نیست (معذرت می خوام البته) وقتی شما کار درستی انجام می دین بنظرم نباید یکدفعه صرف نظر کنید باید به کار درست خود و تفکراتتون پایبند باشین.

خیلی ممنون به دلیل تفاوتتون با استادای دیگر و دقت و ارزشی که برای کلاس می گذارید.

ولی کاش با بچه های ناراضی دوستانه تر برخورد می کردین بجای عوض کردن قوانین.

 • اینکه از قبل افراد را قضاوت می کنین و اجازه بهش نمی دین که نظر شما را عوض کنه
 • اینکه انقدر به بعضی ها نمره می دین که توی گروه فعالیت نکنه و بقیه اعضا تحت فشار باشن
 • به یکسری نمره منفی دادین که در مقابلش برای بقیه اینجوری نبود
 • اگر که کلاس شما خیلی قانون مند باشه نباید هر سری قانون جدید بزارین و قهر کردن استاد خیلی عجیب بود برای من.
 • من خیلی از قبل برای کلاس کارآفرینی شوق داشتم و همیشه این حوزه برام خیلی خیلی جالب بود اما واقعا الان ازش متنفر شدم و حداقل تا ۲ سالی اصلا طرف اینجور بحث نمی رم
 • کلاس واقع جو خشک داشت و فقط جلسه آخر و اول خوب بود
 • من واقعا در گروه های تیمی اذیت شدم و اعضای تیم باعث افت نمره و سرکوبی شوق و شور من شد.

خواهشا برای افراد آینده فکری کنید که بخاطر کم کاری نفری دیگر نمره افت نکند.

 • در کل شما خیلی تلاش کردین و خیلی خیلی خیلی وقت گذاشتین.

کلاس های مجازی هم خوب بود هم بد خوب بود چون مطالب بیشتری درس می دادید بد بود چون بعضی وقتا واقعاً شرایط نبود که بتونیم شرکت کنیم بازی ها و نظر سنجی ها برام جالب بود.

از بحث کردن ها و کل کل کردن های خانوم صالحی و شهریور واقعا کلافه می شدم شما هیچی بهشون نمی گفتید.

کلاس کارآفرینی یکی از کلاس هایی بود که واقعا دوست داشتم بیام سر کلاس برعکس خیلی ها که شاید با غر زدن و نارضایتی میومدن.

از معدود استادایی بودن که واقعا دیدم برای کار بچه ها و درس دادن و نظم کلاس بیشتر از اون چیزی که وظیفه داشتید مایه می گذاشتید من که در کل از شما و هم از کلاس راضی بودم دوست دارم اگر درس دیگه ای ارائه دادید باهاتون بردارم.

                                                                        ممنون از زحماتتون با آرزوی موفقیت

سلام

در کل کلاس متفاوتی بود که شاید در طول سال تحصیلی اولین بار بود تجربه می کردیم

به نظر من قرار دادن نمرات بالای بیست خیلی ایده جالبی هستش که بجای اینکه توی کلاس های عمومی بخوابیم و شب امتحان یه کتابی رو بخونیم و بریم امتحان بدیم در طول ترم فایل های صوتی رو گوش بدیم که با نوشتن نکته هاش تو ذهنمون ماندگار میشن و همینطور شاید بخاطر تحویل دادن تمرین ها و همینطور در کل کلاس کار کردن با بعضی از نرم افزارها و همچنین استفاده از سایت و … یاد گرفتیم توی دنیای امروز خیلی بدردمون می خوره و بحث ارائه ها و همینطور فیلم برداری شاید اولش از فیلم برداری و عکسبرداری خیلی بدم اومد و دوست نداشتم ولی به نظر من باعث میشه آدم بتونه آمادگی بیشتری داشته باشد و در کل تو زندگی بتونه حرفشو بزنه و بعدها اگر خواست در مکان ها کنفرانس بده و سخنرانی کند بدردش بخوره.

ولی سعی کنید زیاد سخت نگیرید مخصوصا از ترم های بعد حجم تمرین ها رو کم کنید چون دوستان نمی توانند به درسای تخصصی شون برسند و درس تخصصی به نظرم در ارجحیت قرار داره.

و نمرات بالای بیست رو ؟؟؟ کنید برای برخی از بخش ها ناحق هستند و باید حذف بشن و در مورد نظرسنجی معلومه که شما به کارتون ارزش قائلید و می خواهید نقاط ضعف کلاستون رو برطرف کنید.

 • یک صفت بارز که شما دارید که از اول ترم تا حالا خیلی جلوه گر بود اینکه شما تکالیف و کارهای بچه ها رو بی ارزش تلقی می کردید و به نحوی زحمتی که افراد برای انجام آن کار می کشیدند نتیجه ای نمی گرفتند من به شخصه از اول ترم تا آخر به چشم خودم ندیدم که شما از کسی یا کاری که یک فرد انجام داده تعریف کنید. تشویق کردن افراد یک انگیزه درونشون ایجاد می کنه که باعث می شود که میل افراد به انجام کارهای بعدی بیشتر شود.
 • و مورد دیگر اینکه مثلاً اگر در کاری که تیم ما انجام می دادیم ایرادی وجود داشت از ما نمره کم می شد در صورتی که وقتی تیم دیگر اون ایراد را می دید سریع اصلاح می کرد و نمره کامل یا بیشتر رو می گرفت در صورت که او تیم هم همون ایراد ما را داشت ولی با یک اصلاح کوچک توانست نمره را کسب کند در صورتی که نمره ما کم شد و این به نظر من بی عدالتی است.

اما در کل شما سعی در پرورش ما داشتید و اگر کسی واقعاً می خواست می توانست بیشترین بهره را از کلاس ببرد.

امیدوارم با انجام برخی اصلاحات بتوانید بهترین عملکرد را داشته باشید.

                                                                                             با آرزوی موفقیت.

اولش که کلاس برای خیلی عجیب غریب بود و کلاً کلاسو خیلی جدی نگرفته بودم ولی بعدش کم کم یه خورده خوشم آومد ولی وقتی یه مدت که گذشت دیگه کلاس برام خیلی حرص درار شده بود.

یه موقع هایی بود که کارای گروهیمون اشکال داشت و شما اشکال کار رو نمی گفتید و فقط می گفتید که برید درست کنید بدون هیچ توضیحی.

و یه نکته دیگه اینکه خیلی اذیت شدم تو طول ترم این بود که شما اول ترم گفتید اگه یکی از هم گروهیاتون کار نکردن نیایید به من بگید که فلانی کار نمیکنه خودتون باید بتونید ازش کار بکشید.

برای همین از همون اول هم گروهیای من زیاد کار نمیکردن و یا انجام هم میدادن اشتباه بود و درستش نمیکردن هرچی هم بهشون میگفتم گوش نمیکردن و من همیشه دست تنها بودم.

به موقعش دوستانه برخورد کردم و حتی بعضی وقتا هم لازم بوده خیلی جدی برخورد کردم و پیگیر شدم ولی هیچ تأثیری نداشت و همیشه تنها کار میکردم و هر نمره ای میگرفتیم برای هممون اعمال میشد و من هیچ وقت نتونستم این موضوع رو بگم.

یه نکته دیگه اینکه خانوم آزادبر خیلی نماینده خوبی بودند وقتی کار برای ایشون میفرستادم اگر چیزی کم بود میگفتن و با دقت توضیح میدادن که انجام بدم ولی در صورتی که میتونستن خیلی بی خیال برخورد کنند. از ایشون خیلی راضی بودم. تنها دلخوشی من ایشون بود.

گاهی اقات به وضعیت دانشجو مثلاً میزان درساش توجه نمی کردید و بسیار تکلیف می گفتید.

درس دادنتون خوب بود و خیلی تلاش کردید.

بهتر بود اعضای گروه از هم رشته های خودمون بود تا کسانی که اصلاً نمی شناختیم.

بهتر بود زمان ارسال تکالیف بیشتر بود.

خیلی خوش رو هستید

ولی به نظرم زیاد به بقیه اهمیت نمیدید و فقط حرف خودتون میزنید.

تکالیف خیلی زیاد بودن انقد که به هیچ کدوم از درسام نمیرسیدم و همش استرس کارآفرینی رو داشتم.

خیلی خوبه که نمرات بالای بیست دارین.

ولی بهتره بجای اینکه کسی به موقع نیاد سرکلاس قبلش یه سوال کنید اگه دلیل دیرامدنش منطقی نبود بعد نمره کم کنید.

ولی یه چیز با ارزش تو این کلاس یاد گرفتم که استفاده از زمان بود.

آدم خیلی با شما احساس راحتی میکنه شما استاد هستید که میتونم حرف دلمون بزنیم همیشه لبخند میزنید.

واقعا به عنوان یک برادر بزرگ تر دوستون دارم.

نحوۀ درس دادنتون خیلی خوب بود و واقعا تمام تلاشتونو می کردین.

وقت بخیر استاد

اولین چیزی که ذهنم را مشغول کرده در مورد شما و کلاس این هست که در طول این چند ماه بنظر می رسه کلاس شما و تدریس شما برای مقطع کاردانی زود و پیچیده است

دغدغه بچه ها در کاردانی نمره است و نهایت قبولی کنکور کاردانی به کارشناسی– ولی بچه های کاشناسی دغدغه کار دارند. درس داره تمام میشه و هنوز کسب و کاری شروع نشده شاید خیلی بیشتر از برنامه فروش کالا و بوم کسب و کار استقبال کنند و سعی کنند از کلاس استفاده کنند- البته مدیریت بچه های الان بحث دیگری است که نیاز به تجدید نظر دارد–  در هر حال من شخصا از کلاس خیلی استفاده کردم با اینکه نتونستم گروه خوبی داشته باشم و این یکی از ضعفها شخصی بنده است که سعی می کنم بیشتر از این روی این موضوع دقت کنم.

                                                                                               موفق و پیروز باشید

شما برای این کلاس انرژی زیادی می زارین که خیلی از بچه ها فقط می خوان این درس را پاس کنن بره، چون عمومیه وقت نمی زارن براش و برای خیلی ها مسخره اس که واسه یه درس عمومی این همه زحمت بکشن

این کلاس خارج از مبحث درس کارآفرینی واسه من خیلی خوب بود. درسی گرفتم که کمتر جایی می تونستم یاد بگیرم و تمرین کنم.

من آدم صبوری نبودم و الانم نیستم ولی شما و این کلاس کمکم کردین ولی این کلاس یه مدلی که مستلزم صبر و کار زیاد

حتماً تمام خانواده دانشجوها الان با اسم و نحوه کار کلاس آشنا هستند.

سلام استاد

نکته ی اول خوب در مورد کلاستون این بود که نمره بالای بیست در نظر گرفتید و این خیلی به دانشجو ها کمک می کنه برای امتحان پایان ترم چون اکثراً از سخت بودن امتحان پایان ترم شکایت دارند.

من از بازی هایی که در طول ترم انجام دادیم خیلی راضی نبودم چون به نظرم جالب و هیجان انگیز نبود از بین بازی هایی که کردیم فقط بازی با روزنامه ها را دوست داشتم.

از این که در مورد کلاستون در آخر time نظر سنجی می کنید خیلی موافقم و سعی کنید همین روال را برای ترم های بعد هم پیاده کنید و حتما با ۳ تا دلیل نظرسنجی اعمال بشه چون خود من به شخصه اول نظرسنجی را الکی شرکت می کردم که شاید در قرعه کشی برنده بشم ولی بعد از این که ۳ تا دلیل باید عنوان می کردیم خیلی در مورد روند کلاس با دقت فکر می کردم و مرور می کردم تا ۳ تا دلیل واقعی عنوان کنم.

صوت های Learning را خیلی دوست داشتم و جدا از بحث کارآفرینی من خیلی نکات جدیدی از این ویس ها یاد گرفتم فقط مشکلی که وجود داشت بعضی از ویس ها خیلی زمان زیادی داشتند و این برای من که ترم آخر بودم و خیلی واحد عملی و تئوری داشتم سخت بود ولی نکته جالب در این ویس ها این بود که صدای گوینده خیلی دلنشین بود و این نکات را خیلی خودمونی و ساده بیان می کرد. ولی ازتون یک خواهش دارم و این که اگر ممکنه یه مقداری از تکالیف تو هفته کم کنید چون ما به غیر از شما درس های دیگه هم داریم

سلام

کلاس تقریبا همه چیش خوب بود فقط یه دو مورد هست که من خدمتتون عرض کنم.

 • این که ما دانشجو هستیم و دانشگاه می یایم. نباید برای ورودمون مثل مدرسه ساعت باشه یا به خاطر تأخیر ازمون نمره کم کنید شاید برای یه نفر مشکلی پیش بیاد یا کلاس داشته باشه. کلاس دانشگاه سرتایم خودش باید برگزار بشه. هر کس خواست به موقع می یاد. هرکس نخواست از درس می افته و متوجه نمی شه.
 • دومی این بود که اون صوت هایی که تو گروه می فرستادین بله می پرسیدین واسه دومین بار خیلی بد بود. خب مطالبش کم بود بعد که می گفتیم، می گفتن تکراریه. 🙁

ولی مورد جالب قرعه کشی بود و بازی هایی که داشتین خیلی خوب بودن. واقعاً اون جلسه هایی که بازی داشتیم خیلی سرحال بودیم تایم دوم. 🙂

در کل ممنون از کلاس خوبتون 🌺

به نام خدا

با سلام و خسته نباشید

اولاً یه تشکر واقعی و قلبی می خوام بکنم ازتون بابت تلاش ها و زمان هایی که دلسوزانه برای این کلاس و واقعاً گاهی اوقات از خودگذشتگی هایی که می کردین و به وضوح قابل رویت بود یا حتی گاهی اوقات هم نبود ولی شما کم نمی زارین و انجام می دادین.

دوماً، فارق از هر چیز دیگه و تعارفات، من واقعاً این اواخر قبل کلاس اشتیاق حضور را نداشتم حالا به دلایل مختلفی که شخصی بود و تحت فشار بودم ولی یکی دیگشم فشار کاری که روی ما بود و واقعاً اذیت می شدیم خیلی وقتا و این طبیعتا حس خوبی برای من نبود و اذیتم می کرد.

بعد اینکه واقعا گاهی اوقات ناجوانمردانه نمره نمی دادین و باعث ناراحتی و حرص خوردن من می شد در صورتی که شما می تونستین یکم بیشتر راه میومدین و حداقل سر این مسائل ناراحت نمی شدید. و اینکه توجهتون و حتی برخوردتون با یکی دو نفر از بچه ها متفاوت بود و من احساس می کردم برای این اشخاص خیلی بیشتر از بچه های دیگر ارزش قائل بودین و این رو خیلی دوست نداشتم البته در حدی نبود که اذیت شم ولی خیلی ام جالب نبود.

در کل و در نهایت خواهشاً ترم های دیگر انقدربچه ها رو تحت فشار قرار ندین که مجبورشن بخاطر نمره هر کاری بکنن

سری های دیگر من به روایت دانشجویانم!

این نوشته را چگونه ارزیابی می کنید؟
 • عالی 
 • جالب 
 • مفید 
 • خسته کننده 
 • به درد نخور 
فروشگاه محصولات ارگانیک اصیل آنلاین

این هم ببینید:

نمونه سوالات درس مبانی فناوری اطلاعات - سری دوم

نمونه سوالات درس مبانی فناوری اطلاعات – سری دوم

.:. نمونه سوالات درس مبانی فناوری اطلاعات .:. سری دوم .:. ساختار: مفهومی تحلیلی با ابتکار طراح و استفاده از منابع معتبر .:. طراح: علی ملاباقر .:.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *