نمونه سوالات درس پژوهش های اینترنتی – سری اول

توضیحاتی در مورد ساختار سوالات پژوهش های اینترنتی – سری اول

به منظور ارتقای سطح علمی و عملی دانشجویان به نظر می‌رسد بهتر است که سبک یاددهی‌یادگیری در دانشگاه‌های کشور از خواندنی‌حفظی به سمت مفهومی‌تحلیلی سوق پیدا کند.

جهت تسهیل این مسیر، اساتید گرامی می‌توانند از همان ابتدای ترم از روش مفهومی‌تحلیلی بهره‌‌ی بیشتری برند تا به تدریج عاملی برای ارتقای سطح یادگیری دانشجویان طبق طبقه‌بندی بلوم از به خاطر آوردن به فهم، کاربرد و در نهایت تجزیه و تحلیل باشند.

بدین منظور اساتید می‌توانند برای نمونه به گزارش‌های جلسات این درس که در انتهای این پست آورده شده، رجوع نمایند.

در نهایت برای اینکه هم اساتید به اثربخشی روش خود پی برند و هم دانشجویان خود را در این مسیر جدید محک بزند، لازم است آزمون، سنجش، ارزیابی و ارزشیابی آن‌ها نیز به این سبک نزدیک شود.

با توجه به اهمیت قضیه‌ی فوق و کم‌یابی سوالات امتحانی مفهومی‌تحلیلی در وب‌سایت‌های فارسی بر آن شدیم تا تعدادی از نمونه سوالاتی را که طراح با ابتکار حاصل از تجربه، خلاقیت و اخذ ایده از کتب و مقالات معتبر تدوین و طراحی کرده و در سنوات گذشته در برخی از دانشگاه‌ها مورد استفاده قرار گرفته است را در این سایت قرار دهیم.

در پایان از اساتیدی که چنین سوالاتی را تا به حال طرح کرده‌اند درخواست می‌کنیم که سوالات‌شان را برای ما ارسال کنند تا با هم سهمی هر چند اندک در تغییر فرهنگ آموزشی کشور داشته باشیم.

توضیحاتی در مورد نحوه‌ٔ پاسخ به سوالات درس پژوهش های اینترنتی – سری اول

پاسخ‌ها را در برگه سوال و فقط و فقط در مکان مشخص‌شده یادداشت نمایید. از نوشتن جملاتی شبیه «پاسخ در پشت برگه» و «ادامه پاسخ» جداً خودداری کنید. در صورتی که پاسخ شما در جایی غیر از محل مشخص‌شده باشد، نادیده گرفته خواهد شد.

با آرزوی موفقیت بیش از پیش و سلامتی روزافزون

علی ملاباقر


مشخصات سوالات درس پژوهش های اینترنتی – سری اول

تعداد سؤالات: ۷
قیمت: متفاوت بسته به فرمت انتخابی
طراح: علی ملاباقر
منتشر کننده: سایت سبک زندگی ارزش آفرینانه

نوع سوالات درس پژوهش های اینترنتی – سری اول

  • ۱ سوال مطالعه موردی
  • ۱ سوال جدولی
  • ۴ سوال مفهومی
  • ۱ سوال ۷ گزینه‌ای

یکی از سوالات این مجموعه

روزی دو کشیش دومینیکی و ژزوئیت بر سر اینکه سیگار کشیدن هنگام عبادت، گناه محسوب می‌شود یا خیر، دچار اختلاف‌نظر شدند و پس از بی‌نتیجه ماندن بحث، قرار شد مسئله را با مقام مافوق خود در میان بگذارند. به نظر مقام مافوق کشیش ژزوئیت، این امر بدون اشکال و به عقیده مقام مافوق کشیش دومینیک، این کار گناه بود. کشیش دومینیک پرسیده بود:«آیا سیگار گشیدن به هنگام عبادت، اشکال دارد؟» و کشیش ژزوئیت پرسیده بود: «آیا عبادت کردن به هنگام کشیدن سیگار درست است؟»

داستان فوق، اهمیت چه قضیه‌ای را در پرسش‌نامهٔ اینترنتی نشان می‌دهد؟


این مجموعه سوالات، مناسب چه کسانی است؟

👨‍🏫 مدرسان دلسوزی که می‌خواهند با استفاده از این سوالات ارزش جدیدی هم برای خود و هم برای دانشجویان‌شان خلق کنند تا آن‌ها بتوانند هر چه بیشتر و بهتر مفاهیم این درس را در زندگی شخصی و حرفه‌ای‌شان به کار برند.

👨‍🎓 دانشجویان مشتاقی که می‌خواهند با یادگیری عمقی مفاهیم این درس، توانایی و مهارت خود را در زندگی شخصی و کاری‌شان افزایش داده و زمینه‌های رشد هرچه بیشتر خود را فراهم نمایند.


دانلود همه سوالات این مجموعه

 جهت دانلود این سوالات، بسته به نیاز خود یکی از سه حالت زیر را انتخاب کنید: 

این نوشته را چگونه ارزیابی می کنید؟
  • عالی 
  • جالب 
  • مفید 
  • خسته کننده 
  • به درد نخور 
فروشگاه محصولات ارگانیک اصیل آنلاین

این هم ببینید:

نمونه سوالات درس مبانی فناوری اطلاعات - سری دوم

نمونه سوالات درس مبانی فناوری اطلاعات – سری دوم

.:. نمونه سوالات درس مبانی فناوری اطلاعات .:. سری دوم .:. ساختار: مفهومی تحلیلی با ابتکار طراح و استفاده از منابع معتبر .:. طراح: علی ملاباقر .:.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *