کارکرد مدل ذهنی!

💥💥 حیف نیست اینو ندونیم؟ 💥💥

✍️ سلام دوستان. راستش می خواستم راجع به یه موضوع خیلی مهم که به درد همه ما در همه اوقات و در تمامی ابعاد زندگی می خوره صحبت کنم ولی ترجیح دادم به جای اینکه خودم این کار رو بکنم یه فایل ویدیویی براتون آماده کنم از یک فرد دانشمند در این حوزه.

🎯 اکثر آدما اینو نمی دونن و یک عمر در تله ذهن خودشون می افتن ولی اگه بدونید هم یادآوری اش تلنگری مجدده برای هممون. 🎯

⚠️ فقط در این دنیای پرشتاب باید ۵ دقیقه ای صبوری کنید، چون ایشان خیلی آهسته و با متانت صحبت می کنند. ⚠️

📌 همین … بقیه اش پی نوشت های تخصصیه برای علاقه مندان … اگه حسش نیست بی خیال 😉

🔗 پی نوشت های تخصصی:

۱- این کلیپ ویدیویی رو از جلسه دوم درس دینامیک سیستم های دکتر علینقی مشایخی که در بهار ۱۳۹۴ در دانشگاه صنعتی شریف برگزار شده است، انتخاب کرده ام. حجم را تا حد امکان جهت رفاه مخاطبان کاهش داده ام که به تبع آن از کیفیت نیز کاسته شده است. جهت دریافت کیفیت بالاتر می توانید به بنده پیام دهید.

۲- در متخصص بودن دکتر مشایخی در این حوزه همین قدر بس که وی استاد دانشگاه صنعتی شریف و دانش‌آموخته دورۀ دکترای مدیریت دانشگاه ام‌آی‌تی است. او در سال ۱۳۷۸ با کمک وزارت صنایع و سازمان برنامه دانشکده مدیریت دانشگاه صنعتی شریف را تأسیس کرد و همچنین در شهریور ۱۳۸۶ طی حکمی از سوی مهندس نجابت، مدیر عامل پتروشیمی، به مدیریت عامل شرکت راهبران پتروشیمی منصوب شد. او همچنین عضو هیئت مدیره شرکت کیسون است.

۳- جهت درک تئوری سیستم ها که بعداً برای تحلیل هایمان بیشتر از آن استفاده می کنیم، دانستن مدل ذهنی و کارکرد آن اهمیت دارد.

۴- فیلم به زبان یا رویکردی دیگر، نشان دهنده خطای شناختی “Confirmation Bias” یا “سوگیری تایید” است که یکی از بحث های جذاب و کاربردی حوزه شناخت در رشته روان شناسی می باشد که اگر عمری بود در موردش در آینده بیشتر صحبت خواهیم نمود.

۵- در همین حوزه و البته با رویکرد شناختی، مطالعه کتاب “هنر شفاف اندیشیدن” نوشته رالف دوبلی ترجمه عادل فردوسی پور،‌ بهزاد توکلی و علی شهروز که توسط نشر چشمه به زیور طبع آراسته شده و هم اکنون به چاپ چهل و چهارم خود رسیده، پیشنهاد می شود. البته ان شالله در پست هایی مجزا در مورد این کتاب و محتوای آن صحبت خواهیم کرد اما علی الحساب از بنده حقیر بپذیرید که صرف وجود نام “عادل فردوسی پور” به عنوان مترجم یکی از مولفه های تجدید چاپ مکرر آن بوده است.

۶- تا جایی که بنده مطلع هستم، جناب آقای دکتر فرضی پور،‌ مدیر عامل موسسه آموزش عالی آزاد بهار در حوزه “مدل های ذهنی” کارهای ارزنده ای انجام دادند و در درسی در دوره DBA به تدریس آن مشغولند.

۷- جهت آشنایی بیشتر با مدل ذهنی و کاربرد مدل ذهنی در مدیریت می توانید به اینجا مراجعه نمایید.

این نوشته را چگونه ارزیابی می کنید؟
  • عالی 
  • جالب 
  • مفید 
  • خسته کننده 
  • به درد نخور 
فروشگاه محصولات ارگانیک اصیل آنلاین

این هم ببینید:

سبک زندگی ارزش آفرینانه

پرسش و پاسخ کار و کسبی | بروز مشکل مالی در شرکت

سؤال کار و کسبی توجه پاسخ ۱ به سوال کار و کسبی فوق پاسخ ۲ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *