کار در کافی شاپ های لمیز

مشخصات گزارش
تهیه کننده: مریم حاجی محمدی
رشته و دانشگاه: گرافیک دانشکده فنی حرفه ای شریعتی
درس: کارآفرینی
درجه کیفی: + B
تاریخ ارائه: مهر ۱۳۹۶
توجه
قرار دادن این گزارش در سایت به معنی تایید تمامی محتوای آن نمی باشد.

لمیز” نام کافی شاپ های زنجیره ای با ۱۰ شعبه در سطح تهران و شهرهای دیگر از جمله قزوین و رویان.

لازمه ی استخدام در این کافه ها شرکت در دوره های آموزشی باریستایی که توسط خود مجموعه برگزار می شود می باشد و برای شرکت در این دوره ها نیازی به اطلاعات قبلی در رابطه با باریستایی نیست.

هزینه ی این دوره ۱.۵ تا ۲ میلیون تومان است و در ابتدا بابت این هزینه از متقاضیان سفته گرفته می شود. این مبلغ پس از استخدام به مدت ۶ الی ۹ ماه از حقوق شخص استخدام شده کسر می گردد.

پس از گذراندن دوره ی آموزشی، آزمونی از متقاضیان گرفته می شود و اگر موفق شوند می توانند استخدام شوند. اگر شخصی به هر دلیلی پس از گذراندن دوره نخواهد مشغول کار در این مجموعه شود، موظف است هزینه ی دوره ی آموزشی را پرداخت کند.

تحصیلات تا حدودی برای استخدام لازم است؛ از جهت آداب و معاشرت مناسب و آشنایی به زبان انگلیسی.

سن کار در این مجموعه بین ۱۸ تا ۳۰ سال می باشد و افراد می توانند هم به صورت تمام وقت و هم پاره وقت استخدام شوند. ساعت کار برای کارکنان تمام وقت طبق سازمان کار ۴۴ ساعت در هفته می باشد و برای کارکنان پاره وقت متغیر است و کارکنان باید در شیفت های معین خود حاضر شوند. میزان حقوق کارکنان هم، طبق سازمان کار است و سر هر ماه و بدون تاخیر واریز می گردد. از جمله مزایایی که برای کارکنان در نظر گرفته شده، سهمیه ی قهوه است که هر ماه به کارکنان تعلق می گیرد.

چنانچه در طول ماه از نحوه عملکرد کسی راضی باشند، مبلغ ۵۰ تا ۱۰۰ هزار تومان بن تخفیف نیز به آنها تعلق می گیرد. برای اطلاع از عملکرد آن ها بازرس ها در زمان های نامعلوم به شعبه های مختلف رفته و عملکرد تک تک کارکنان را بررسی می کنند.

این مجموعه به تازگی طرحی برای کارکنان در نظر گرفته، به این صورت که از نیروهای با ۶ ماه سابقه کار در مجموعه که حداقل ۲ بار موفق به دریافت بن تخفیف شده اند، آزمونی می گیرد که در صورت موفقیت در این آزمون ارتقا پیدا می کنند و مسئولیت های جدیدی به آنها واگذار می شود و حقوق آن ها نیز افزایش می یابد.

این نوشته را چگونه ارزیابی می کنید؟
  • عالی 
  • مفید 
  • جالب 
  • به درد نخور 
  • خسته کننده 

این هم ببینید:

چک لیستی برای پیچوندن آدما

چک لیستی برای پیچوندن آدما!

همه‌مون انسانیم و برای همه‌مون مشکل پیش میاد. مسئله وقتی پیش میاد که این مشکل ها تبدیل می‌شه به بهونه‌هایی برای پیچوندن افراد! لیستی از این موارد رو ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *