گزارش جلسه دهم درس کاربرد فناوری اطلاعات و ارتباطات – واحد ۵۵

مشخصات گزارش

نام درس: کاربرد فناوری اطلاعات و ارتباطات
شماره جلسه: ۱۰
تاریخ جلسه: ۹۴/۰۲/۱۳
درجه کیفی: + B
تهیه کننده: منیره سلیمی

توجه

گزارش صرفاً خلاصه ای از آنچه که در کلاس اتفاق افتاده می باشد و برای دانشجویانی آماده گردیده که به هر دلیل نتوانستند در آن جلسه حضور به عمل رسانند. لذا به هیچ عنوان نباید به عنوان جزوه آن جلسه تلقی گردد.

 این جلسه امتحان ارائه های دانشجویان بود که بایستی به علت ضیق وقت و تعداد بالای دانشجویان در دو دقیقه انجام می گرفت.

ارزیابی امتحان پاورپوینت توسط شاخص های زیر با مقیاس درجه بندی ۵ تایی لیکرت صورت می پذیرد که از اینجا نیز قابل دریافت است:

  • میزان آمادگی برای ارائه و تسلط بر روی موضوع ارائه (روان ارائه دادن، تپق نزدن، نحوه پاسخ گویی نسبت به سوالات و …)
  • جذابیت ارائه (موضوع جذاب و نو، خلاقیت در شروع و حین ارائه، شوخی مناسب و به جا، استفاده از عکس های ناب، استفاده از وسایل کمک آموزشی دیگر و …)
  • میزان ارتباط موثر و کارا با مخاطب (تماس چشمی، زبان بدن، پوشش ظاهری، سبک گفتار و …)
  • مدیریت زمان (پوشش دادن مطالب تهیه دیده در زمان مقرر نه کمتر و نه بیشتر و به طور مناسب)
  • به کارگیری مناسب ابزارهای سمعی و بصری (فونت، سایز، رنگ و … اسلایدها، پخش فیلم یا صوت)

و اینک خلاصه ی بسیار کوتاهی از ارائه های بچه ها:

اولین نفرخانم ادینه بودند که راجع به روانشناسی رنگ ها گفتند. استرس زیادی داشتند و در آخر ناراحت بابت ارائه بودند و از خود انتظار بیشتری داشتند.

خانم اردستانی ویژگی های گل های ارکیده و انواع گل های ارکیده را گفتند که عکس هفده گل زیبای ارکیده را نشان دادند؛ به نام های ارکیده صورت میمونی یاارکیده پروانه ای و… سوالات را تقریبا جواب دادند و روی موضوع تسلط داشتند.

خانم اشرفی راجع به تاریخچه ی گیاه بن سای توضیح دادند. در اول اسلاید ها را پیدا نکردند، اما بعد توانستند بعد از درست شدن، ارائه خود را در دو دقیقه تمام کنند. منشا این گیاه از کشورهای اسیای جنوب شرقی  مثل چین و تایلند و… می باشد و در آب و هوای گرم ومطلوب رشد می کنند.

خانم لرگانی راجع به موضوع اتانازی توضیح دادند که اتانازی دربسیاری از جوامع مانند ایران مطرود است.

خانم ذوالقدری راجع به آسیاب آبی توضیح دادند که آبی که از ابشار به پایین می اید با چرخه به حرکت افتاده و از دوران صفوی این آسیاب موجود بوده است.

خانم فولادیان راجع به مردان نامناسب برای ازدواج توضیح دادند که فرد مناسب آن شخص از نظر عواطف و احساسات و… مناسب باشد. رفیق باز و معتاد و… نباشد و خانواده دوست باشد.

خانم پیش نماز راجع به روش های شناخت سنگه ای قیمتی و زینتی خواستند ارائه بدهند که روی موضوع و سیستم تسلطی نداشتند و وسط ارائه منصرف شدند.

خانم جمشیدی راجع به گریه کردن توضیحی دادند. پرولاکتین زنان از مردان ۶۰% بیشتر است؛ به همین دلیل زنان از مردان بیشتر گریه می کنند.

خانم دبیری راجع به موضوع پدیده های ناگوار حجاب توضوح دادند که حجاب از حجب می آید، به معنای پناه بوده، حائل شدن گرفته شده است و تاریخچه آن بیش از ورود اسلام به این سرزمین برمی گردد.

خانم اثماریان راجع به موضوع حیوانات مقدس در فراماسونری (مثلاً بز بافومت) توضیحی دادند که در سال ۱۸۶۱ مشهور بوده و اولین اشاره بافومت به عنوان بخشی از آیین سری به عنوان شوالیه های معبد مربوط می شود.

خانم عزیزپور راجع به قوانین و مقررات والیبال از داوران تا بازیکنان و زمین گفتند.

خانم سلیمی راجع به طلاق توضیحی دادند. طلاق در سال ۸۸ نسبت به ۱۰ سال گذشته ۵۴% افزایش پیدا کرده و دو برابر ازدواج شده است.

اقای عیسی نیا راجع به موضوع هم وابستگی توضیح دادند که عزت نفس پایین را نشان می دهد. هنوز به عنوان یک اختلال شناخته شده نیست و همچین مردم  گروه هایی را برای رفع این مشکل همانند انجمن معتادان گمنام تشکیل دادند که دور هم جمع می شوند.

خانم فیضی راجع به اثرات منفی تلفن همراه بر بدن انسان توضیح دادند که این امواج با فشار بر قلب سبب افزایش فشار خون می شود.

خانم سمرقندی راجع به تفاوت سیب سبز با سیب سرخ توضیح دادند که سیب سرخ باعث برطرف کردن کم خونی تقویت قلب و… سیب سبز مفید برای آدم های عصبی و خاصیت ضدعفونی کننده بیماری های روده ای است.

خانم فرهادی راجع به رابطه نماز با امواج الکترومغناطیسی توضیحی دادند که اگر انسان در هر جای زمین رو به قبله بایستد، در این امواج قرار می گیرد و حالت تمرکزی در نماز به وجود می اورد.

خانم اینانلو راجع به دستگاه خود پرداز توضیحی دادند. اولین دستگاه مکانیکی بود که قابلیت شارژ وانتقال پول و… را دارد.

خانم میرزانژاد معرفی از انواع گیاهان دیمی در کوهستان را کردند که راجع به پونه و نعناع و کاکوتی و…توضیح دادند.

خانم عابدینی راجع به چشمه ی باداب سورت که در روستای اروست قرار دارد توضیحی دادند که موسوم به چشمه ی رنگارنگ بود.

خانم امیری قوانینی راجع به بازیه کلش توضیحاتی دادند.

و در اخر خانم کریمی به دلیل مشکلاتی ارائه ای ندادند.

نمرات دانشجویان با عنایت به شاخص های مربوطه در این پست، قرار داده شده است.

فایل ارائه های دانشجویان به زودی در این پست، قرار داده خواهد شد.

گزارشات جلسات دیگر درس کاربرد فناوری اطلاعات و ارتباطات واحد ۵۵

این نوشته را چگونه ارزیابی می کنید؟
  • عالی 
  • جالب 
  • مفید 
  • خسته کننده 
  • به درد نخور 
فروشگاه محصولات ارگانیک اصیل آنلاین

این هم ببینید:

نمونه سوالات درس مبانی فناوری اطلاعات - سری دوم

نمونه سوالات درس مبانی فناوری اطلاعات – سری دوم

.:. نمونه سوالات درس مبانی فناوری اطلاعات .:. سری دوم .:. ساختار: مفهومی تحلیلی با ابتکار طراح و استفاده از منابع معتبر .:. طراح: علی ملاباقر .:.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *