گزارش کار دوره کارورزی دبستان (۱۰)

بسم الله الرحمن الرحیم

جلسه دهم: سه شنبه ۹۶/۰۸/۰۲

امروز دو زنگ درس ریاضی داشتیم و تمارین آن را که مربوط به خط تقارن و ساعت ها بود، در کلاس حل نمودیم و بنده در تصحیح تمارین کمک نمودم و فرمولی را برای جا افتادن بهتر مبحث ساعت ها برای دانش آموزان به معلم محترم پیشنهاد دادم و ایشان از این فرمول استقبال و آن را پای تخته برای دانش آموزن یادداشت نمودند و توضیح دادند.

در زنگ آزمایشگاه، از دانش آموزان خواسته شد بادکنک هایی را که از قبل به آن ها گفته شده بود با خود بیاورند، باد کنند و از آن ها سؤالاتی در این زمینه پرسیده شد. برای مثال: چرا بادکنک دارد بزرگ و بزرگ تر می شود؟ چون داخل آن هوا داریم وارد می کنیم. در نتیجه یاد می گیریم که گازها می توانند فضایی را اشغال نمایند. هم چنین به دانش آموزان گفته شد که بادکنک های خود را بین صفحات کتابشان بگذراند و سپس آن را باد کنند که دانش آموزان مشاهده کردند با این کار، کتابشان که بسته بود، باز شد. بادکنک یک بار هم درون لیوان باد شد و دانش آموزان مشاهده کردند که لیوان به بادکنک چسبیده است و جدا نمی شود. بعضی از دانش آموزان خلاقیت به خرج دادند و روی بادکنک خود، صورت انسان کشیدند که لیوانشان، کلاه این انسان می شد!

در این زنگ، آزمایش دیگری نیز انجام شد. ظرف آبی روی گاز پیک نیکی گذاشته شد و دانش آموزان تبدیل مایع به گاز را از طریق حرارت دادن از نزدیک مشاهده نمودند و یاد گرفتند که به این فرآیند، تبخیر می گویند.

وقتی دانش آموزی به درس گوش نمی داد و مدام مشغول بازی با بادکنکش بود، پس از چند بار تذکر دادن، بادکنک از او گرفته شد و پس از مدتی برای این که درس را یاد بگیرد، به او گفته شد که «می خوام بادکنکت رو بهت پس بدم، بگو چی یاد گرفتی؟»، با این نحوه برخورد، دانش آموز به ذوق بازگشت بادکنکش، به درس بهتر گوش داد.

وقتی دانش آموزان از یکدیگر شکایت می کنند، باید به آن ها متذکر شویم که هرکسی مسئول رفتار خودش است و نباید دنبال ایرادهای دیگران باشیم تا از آن ها شکایت کنیم.

در درس مطالعات اجتماعی به دانش آموزان کاغذهایی داده شد تا خانواده‌ی خود را روی آن نقاشی کنند و پس از آن بیایند و برای بچه ها خانواده‌ی خود را توضیح دهند. برای نقاشی کردن دانش آموزان، زمان در نظر گرفته شد تا بتوانند کار خود را با زمان تنظیم کنند و سرعت و دقت عملکردشان در زمان مشخص بالا رود. با این نقاشی، به دانش آموزان آموزش داده شد که خانواده‌ی هرکسی از خانواده ی دیگری مجزّی است (مربوط به مبحث خودآگاهی).

امروز هم چنین یاد گرفتم که از روی نقاشی دانش آموزان می توان به خیلی از خصوصیات درونی آن ها پی برد!

این نوشته را چگونه ارزیابی می کنید؟
  • عالی 
  • جالب 
  • مفید 
  • خسته کننده 
  • به درد نخور 
فروشگاه محصولات ارگانیک اصیل آنلاین

این هم ببینید:

cropped تفاوت بین پروژه کارشناسی، پایان‌نامه ارشد و رساله دکتری 310x165 - تفاوت پروژه کارشناسی، پایان‌نامه ارشد و رساله دکتری در رشته مدیریت

تفاوت پروژه کارشناسی، پایان‌نامه ارشد و رساله دکتری در رشته مدیریت

در این یادداشت سعی شده است به تفاوت‌ پروژه کارشناسی، پایان‌نامه ارشد و رساله دکتری رشته مدیریت و هم‌چنین تفاوت رساله PhD و پروژه دوره DBA پرداخته شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *